Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

22 червня — День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні

candle-0322 червня –  День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні.

78 років тому, вранці 22 червня, фашистські загарбники вторглися на територію колишнього СРСР. Цей день вважається початком страшної кровавої війни.

Сьогодні ми шануємо ветеранів та схиляємо голови перед захисниками Батьківщини, які  так і не повернувся до своїх домівок. Згадуємо про тих, хто кров’ю і потом відстоював нашу перемогу, про тих, хто першим прийняв на себе цей страшний удар і про тих, чиї життя були покалічені і зруйновані ворогом.

Не оминула війна і наш район. 16500 чоловік було призвано з Мар’їнського району на фронт. З них 5075 чоловік загинуло. В 1941 році в оборонних боях за Мар’їнку загинуло близько 300 чоловік. 220 ранених воїнів, які були госпіталізовані до лікарень, були розстріляні.

Серед цивільного населення загинуло 35 партизанів-підпільників, а 23 лютого 1942 року під надуманим приводом есесівці розстріляли 119 чоловік в місті Красногорівка, з них 75 євреїв, в тому числі 25 діток. В Мар’їнці в противотанковому рову були розстріляні 105 чоловік, з них 34 жінки та 28 дітей.

При звільненні району в 1943 році загинуло близько 50 воїнів.

Вічна пам’ять полеглим на полі бою, честь і слава живим героям.

 

Голова райдержадміністрації,

керівник районної

військово-цивільної адміністрації                                                                                              В.В.Мороз