Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

25 травня – Міжнародний день зниклих дітей

Із 2002 року в усьому світі 25 травня з ініціативи Міжнародного центру пошуку зниклих та експлуатованих дітей відзначають Міжнародний день зниклих безвісти дітей. Це дуже трагічна дата, особливо для тих сімей, яким довелося пережити таке горе.

Символ цього дня маленька квіточка – синя незабудка. Назва рослини говорить сама за себе: не забувай, памʼятай мене.

Проблема зниклих дітей є актуальною. Діти без нагляду –  це переважно результат батьківської недбалості. Основними причинами залишення дітьми сімей є низький рівень виховання, конфлікти у родині та з однолітками, недостатня увага з боку батьків, залишення дітей без догляду, схильність підлітків до бродяжництва.

Безвісно зниклі діти – справа не лише батьків чи рідних дитини.

Якщо будь-кому стало  відомо про те, що дитина зникла – пошук треба розпочинати негайно:

звернутися до поліції особисто або за номером 102;

зателефонувати на безкоштовну гарячу лінію за номером 0 800 500 202, де допоможуть скласти план подальших дій, приймуть заяву про зниклу дитину;

зателефонувати до швидкої допомоги за номером 103;

до медичних закладів для отримання інформації про осіб, які поступили на госпіталізацію.

Крім того, необхідно зв’язатись зі знайомими, родичами, друзями, які можуть володіти інформацією про місцезнаходження дитини. Зателефонувати до місць, де дитина могла затриматись, чи куди, швидше за все, прямувала б в тій чи іншій ситуації (затрималась у друзів, поїхала до родичів, пішла у місце, про яке  не хотіла нікого повідомляти – до лісу, водоймища тощо).

Якщо дитина зникла за містом чи в селі, також можна самостійно організувати пошукові групи.

Важливо памʼятати, що небайдужість та людяність кожного з нас може не лише допомогти дитині, а іноді навіть врятувати їй життя!

Служба у справах дітей Мар’їнської райдержадміністрації