Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

7 державний пожежно-рятувальний загін ГУ ДСНС України у Донецькій області інформує

   За повідомленням гідрометцетру очікується сильна спека: максимальна температура досягне 35-38°. У такі спекотні дні люди часто під час роботи і відпочинку зазнають теплових та сонячних ударів.

   7 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Донецькій області  попереджає, що, вiдсутнiсть елементарних знань i навичок надання першої невідкладної допомоги в таких випадках призводить до тяжких i навіть летальних наслідків.
Сонячний удар супроводжується головним болем, млявістю, блювотою. У важких випадках – комою. Симптоми перегрівання посилюються при підвищенні вологості навколишнього середовища.

Симптоми сонячного удару легкого ступеня: загальна слабкість; головний біль; розширення зіниць; почастішання пульсу і дихання.

Симптоми сонячного удару середнього ступеня: різка адинамія; оглушення; хитка хода; невпевненість рухів; сильний головний біль з нудотою і блювотою; часом запаморочення; почастішання пульсу і дихання; підвищення температури тіла до 39 – 40 ° C.
Важка форма теплового удару розвивається раптово. Спостерігаються випадки зміни свідомості від легкого ступеня до коми, судоми, марення, галюцинації, підвищення температури тіла до 41 – 42 ° C, випадки раптової смерті. Летальність 20 – 30%.
       Перша допомога

  Постраждалого необхідно перенести в тінь, зробити холодний компрес. У важких випадках – штучне дихання.

  ТЕРМІНОВО! Усунути тепловий вплив: видалити постраждалого з зони перегрівання; укласти на відкритому майданчику в тіні; вдихання парів нашатирного спирту з ватки; звільнити від верхнього одягу; змочування особи холодною водою, поплескування по грудях мокрим рушником; покласти на голову міхур з холодною водою; часте опахіваніе; викликати бригаду швидкої допомоги.
Щоб уникнути сонячних ударів, в жарку сонячну погоду рекомендується носити головні убори зі світлого матеріалу (менше поглинаючого сонячне світло).