Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

Афганістан: подвиг, біль, пам’ять…

14 лютого 2020 року, напередодні відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, Мар’їнська районна бібліотека організувала книжкову виставку-спогад «Афганістаном зранена душа». До уваги відвідувачів бібліотеки були представлені книги про війну в Афганістані, фотографії учасників бойових дій – наших земляків, статті із місцевих газет. З кожним роком все далі і далі історія віддаляє нас від вогняних років афганської війни, але час не підвладний викреслити з нашої пам’яті героїчні подвиги, приклади мужності і вірності військовому обов’язку багатьох тисяч відданих синів України.

бібліоте бібліотека

14 лютого 2020  року у  фойє  Зорянського  СБСКП  з  метою  вшанування  земляків воїнів – афганців  Олександра  Мішина  та  Олександра Назаренка  провели  вечір – зустріч  «Ціна  чужої  війни». Ведуча  Людмила  Кривоносова  розповіла  про події  тих років, представила  присутнім  гостей,  яких  привітала  сільський  голова  Олена  Покинтелиця. Учасники  художньої  самодіяльності  Настя Балсіс   та  Владислав  Молодих  для  воїнів-інтернаціоналістів виконали  афганські  пісні  «Лист  матері», «Каньон», «Не  твоя  війна». Гостям  вручили  подарунки  та  квіти. Хвилиною  мовчання  вшанували  світлу  пам’ять  загиблих. По  закінченню  присутні  оглянули  фото- та літературну виставку «Пам’ять  не  згасне».

Зоряне2Зоряне1

Тематичний вечір «Сонцем гарячим обпалені ваші серця», присвячений річниці виведення військ з Афганістану, пройшов 13 лютого 2020 року у комунальному культурно-освітньому закладі «Максимільянівський СБК». У заході лунали патріотичні та афганські пісні, вірші у виконанні солістів БК Поліни Кісіль, Каті Смірнової та Юлії Акімової, Івана Дереки. Присутні та учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, хто поліг на афганській землі.

Максиміл

Maks

14 лютого 2020 року Успенівський  Будинок культури та сільська бібліотека запросили школярів і молодь на вечір – зустріч «Ціна чужої війни» з воїном-інтернаціоналістом  Котенком Олександром Володимировичем.

Він розповів учасникам заходу, як після призову в армію на півроку потрапив в учбову частину в місті Кушка на кордоні з Афганістаном, де отримав спеціальність водія КАМАЗу. Потім потрапив до Афганістану, перевозив зброю, пальне, продукти в Кандагар, Баграм та інші міста. Колона КАМАЗів йшла з неймовірною швидкістю – більше 200 км/год., коли переправляли вантаж. Олександр Володимирович відслужив в Афганістані до самого виведення  військ в лютому 1989 року.

Хвилиною мовчання присутні пом’янули тих, хто не повернувся з Афганської війни.

Успенів2 Успенівка3

 

З 11 по 14 лютого 2020 року у КК-ОЗ «Максимівський сільський клуб» та Максимівському ЗЗСО І-ІІ ступенів проходили різноманітні заходи з нагоди вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Були проведені виховні заходи, перегляд відео-роликів та документальних фільмів про героїчне минуле ветеранів війни в Афганістані, фотовиставка «Болюча пам’ять Афганістану». Учні також взяли участь у літературно-музичній композиції «Крізь пекло афганської війни».

Бібліотекар школи Турочек С.В. презентувала учням виставку «Роковини виведення військ із Афганістану», де зібрані книги, статті з газет, фотографії учасників війни та буклет «Афганістан болить у моїй душі…».

Також діти завітали до воїна-афганця Турочек Леоніда Івановича додому. Вручили йому пам’ятний подарунок. Молодь із захопленням і тривогою вслухалася в сповідь людини, що гідно пройшла афганське пекло. Спогади про ці події, історичні відео, хвилюючі пісні залишаться надовго в пам’яті молодого покоління та будуть прикладом для них.

Максимівка1 Максимівка3

У закладах освіти Мар’їнського району 14-15 лютого 2020 року з нагоди відзначення 31-ї річниці виведення військ з Афганістану та Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав відбулись тематичні виховні й просвітницькі заходи, присвячені воїнській звитязі: уроки мужності «Афганська війна – як це було?», засідання круглих столів «Події Афганістану на сучасний погляд» з історії війни в Республіці Афганістан та інших локальних конфліктів «Локальні конфлікти, причини їх виникнення», літературно – музичні композиції «Мені вчора знов Афганістан наснився» для учнів середньої ланки; виховні години «Афганістан: подвиг, біль, пам’ять…», години спілкування «Життя триває», виставки дитячого малюнка «Мій біль – Афганістан» для учнів початкової ланки;  виставки художньої літератури, документів, фотоматеріалів, що ілюструють події війни в Республіці Афганістан, за темами: «Дорогами Афганістану», «Відлуння кровавих стежок Афганістану», «Наші земляки-учасники бойових дій на території Республіки Афганістан», тематичні експозиції «Болюча пам’ять Афганістану», присвячені пам’яті учасників бойових дій, переглянути які мали можливість усі учасники освітнього процесу.

9

15

11

На базі Новоукраїнського ЗЗСО, Дачненського ЗЗСО, Максимівського ЗЗСО було організовано урочисті зустрічі учнів і педагогів з учасниками бойових дій, зокрема із заступником голови правління Мар’їнської районної громадської організації «Українська спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)» Гладким М.І. та воїнами – афганцями: Бугасовим І.М., Хижняком Г.М., Єфремовим В. В., Турочек Л.І., які розповіли про свій бойовий шлях на афганській землі. Діти отримали відповіді на запитання про виконання воїнами свого обов’язку в Республіці Афганістан.

1

5

13