Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

Брифінг в Мар’їнському районному центрі зайнятості

19 лютого директор Мар’їнського районного центру зайнятості Галина Бурлака провела брифінг «Результати роботи Мар’їнського районного центру зайнятості у 2020 році та пріоритетні завдання на 2021 рік». До участі у заході були запрошені представники засобів масової інформації: журналісти електронного сайту Мар’їнської районної державної адміністрації та загальнополітичної газети Донецької області «Новини регіону».

Підбиваючи підсумки роботи районного центру зайнятості у 2020 році, директор центру зайнятості повідомила, що у звітньому періоді у центрі зайнятості пребували на обліку як безробітні 1155 осіб.  Під час запровадження жорстких карантинних обмежень щодо особистого прийому громадян фахівці центру зайнятості використовували дистанційні методи спілкування з клієнтами: скриньки для прийому заяв, месенджери, електронна пошта, вайбер, скап. Також була запроваджена нова онлайн послуга: можливість зареєструватись в службі зайнятості через портал державних послуг «ДІЯ». Карантинні обмеження суттєво вплинули на стан ринку праці, звузили обсяги надання соціальних послуг та впровадження активних програм сприяння зайнятості безробітного населення. Але наряду з цим в минулому році було впроваджено низку заходів, спрямованих на підтримку приватного бізнесу та суб’єктів господарювання з метою збереження робочих місць та запобігання вивільненню працівників в період пандемії.

Незважаючи на несприятливі умови, районний центр зайнятості продовжував свою роботу і навіть дистанційно підбирав для безробітних підходящі вакансії, а для роботодавців – кваліфікований персонал.  Протягом дванадцяти місяців минулого року було зареєстровано 537 вакансій. Це дозволило працевлаштувати 515 осіб. Рівень працевлаштування в  2020 році  склав 45%. Центром зайнятості впродовж 2020 року було організоване профнавчання безробітних. Протягом року 220 безробітних проходили профнавчання за направленням служби зайнятості.

Галина Бурлака  зазначила, що пріоритетними напрямками роботи залишаються налагодження співпраці з новоствореними територіальними громадами та соціальними партнерами, передусім роботодавцями;  легалізація робочих місць та заробітної плати; підтримка підприємницьких ініціатив населення та сприяння розвитку малого та середнього бізнесу; подолання професійно-кваліфікаційного дисбалансу між попитом та пропозицією робочої сили шляхом проведення активної профорієнтаційної роботи з безробітними, студентами та випускниками шкіл та організації професійного навчання безробітних в тому числі за дуальної форми навчання, при якому поєднується навчання осіб в навчальному закладі з навчанням на підприємстві; підсилена увага до громадян, які належать до соціально уразливих категорій, зокрема особам з інвалідністю, внутрішньо переміщеним особам, молоді, демобілізованим учасникам АТО, з метою підвищення їх конкурентоспроможності на ринку праці.

Мар’їнський районний центр зайнятості має надавати такі послуги на ринку праці, які будуть користуватися попитом, саме тому сьогодні служба зайнятості робить нові кроки на шляху модернізації роботи.