Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

Чорнобиль – наша печаль і скорбота

26 квітня 2017 року працівники Успенівської сільської бібліотеки і будинку культури провели для учнів 4-8 класів загальноосвітньої школи вечір пам’яті «І все перекреслив урановий атом…». Ведучі заходу Тетяна Румянцева і Олена Онищенко нагадали присутнім про аварію на Чорнобильській АЕС, про тяжкі наслідки, які вона принесла нашому народу. Учні загальноосвітньої школи Саша Колоднікова (6 кл.), Даніїл Романченко (6 кл.) і Євген Скоропад прочитали вірші: «Чи буде квітень як завжди», «26 квітня! В ніч із забуття…», уривок із повісті В.Яворівського «Марія з полином у кінці століття». На заході бібліотекар розповіла про земляків-ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС (Олейник С.І., Румянцев О.П.). 

Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам’ять пожежників, які першими вступили в бій із смертельною небезпекою: лейтенантів Правика В.П., Кібенка В.М., ст. сержанта Тітенка М.І., сержантів Ващука М.В., Тишури В.І. Наприкінці заходу присутні прослухали пісню «На Чорнобиль журавлі летіли», а також переглянули інформаційну вітрину «Болем Чорнобиля серце болить».

успен

успен1

успен2

26 квітня 2017 року працівники Богоявленської сільській бібліотеки та будинку народної творчості організували вечір-пам’яті “Гірчить Чорнобиль крізь роки”.

На заході були присутні учасники ліквідації аварії на ЧАЕС Кугітко Іван Григорович та Шевченко Віктор Васильович, учні та вчителі загальноосвітньої школи, мешканці села. Ведучі заходу розповіли присутнім про події тієї страшної аварії, а дует ансамблю “Журавонька” виконали пісню “На Чорнобиль журавлі летіли”.

Новый рисунок

26 квітня 2017 року з нагоди Дня Чорнобильської трагедії та з метою вшанування героїв-ліквідаторів і пам’яті жертв Чорнобиля для учнів 7, 9 класів Максимівської загальноосвітньої школи було проведено годину-реквієм “Твій біль, Україно – Чорнобиль”. Учні та вчитель історії Антюхова В.В. розповіли присутнім про причини аварії і її наслідки для України та світу. Запрошений на захід учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС Будовський Є.М. розповів присутнім свої спогоди про події того часу.

Бібліотекар Максимівської сільської бібліотеки ознайомила присутніх з книжковою виставкою “Дзвони Чорнобиля”, а також розповіла про те, що відбувається на теперішній час у 30-ти кілометровій зоні відчудження та про будівництво нового саркофагу на ЧАЕС.

Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих і померлих ліквідаторів.

IMG_0257

IMG_0262

26 квітня 2017 року працівники Новоселидівського сільського Будинку сімейного дозвілля організували для учнів загальноосвітньої школи тематичний вечір «Чорнобиль – наша печаль і скорбота». На заході також був присутній учасник ліквідації наслідків аварії, житель села Пащенко Ігор Володимирович.

 Наприкінці заходу присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

Фото1433

Фото1453

 26 квітня 2017 року працівники Галицинівського сільського будинку культури, загальноосвітньої школи та сільської бібліотеки організували для мешканців села тематичну програму “На Чорнобиль журавлі летіли”, а також перегляд документального фільму “Чорнобиль. Хроніка основних  подій”. Присутнім розповіли про трагічні події, що відбулись на Чорнобильській АЕС у квітні 1986 року, про односельця-ліквідатора Віктора Покинтелицю.

 Наприкінці заходу присутні вшанували пам’ять загиблих ліквідаторів хвилиною мовчання.

cjBi3fXmPnc

kCwdxVvQM-E

MMQjqXAm0P4

UcRecZHxQiE

 26  квітня 2017 року о 10:45 годині в фойє Зорянського сільського будинку культури було проведено тематичний  вечір  «Гірчить Чорнобиль, крізь  роки  гірчить». Учням та мешканцям села розповіли про подвиг земляків-ліквідаторів. Наприкінці заходу усі присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

Також з 25 квітня 2017 року в с.Зоряне діє виставка фотодокументів «Чорнобиль – загублений світ», яка присвячена  трагедії  на  Чорнобильській  АЕС.

зоряне1

зоряне2

26 квітня 2017 року о 15:00 годині в с.Новомихайлівка провели тематичний вечір «Чорнобильські дзвони – то смерті печаль». Ведуча заходу розповіла учням 6-7 класів загальноосвітньої школи історичні дані про трагедію на ЧАЕС. Наприкінці заходу усі присутні мали змогу переглянути тематичну виставку та документальні фільми про вибух на Чорнобильській АЕС.

DSC05291

DSC05295

DSC05299