Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

Делегація Мар’їнського району прийняла участь у фестивалі «Єврофест»

Третій рік поспіль делегація Мар’їнського району приймає участь у фестивалі культур країн Європейського Союзу «Єврофест» з нагоди святкування Дня Європи в Україні, який цьогоріч відбувся 18 травня 2019 року у місті Бахмуті.

Це яскраве свято для донеччан вже стало традиційним. День Європи для Донеччини – свято миру, демократичності, свободи та єдності.

У заході взяли участь всі райони та об’єднані територіальні громади Донеччини, які представили культуру та традиції країн Європи.

З цієї нагоди в Бахмуті для присутніх працювали фотозони – презентації країн Євросоюзу, виставка ужиткового, декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва. Усі бажаючі мали змогу взяти участь у конкурсах, спортивних змаганнях, хореографічних майстер-класах та майстер-класах з виготовлення сувенірної продукції, подивитися кращі європейські фільми та мультфільми, а також скуштувати традиційні страви країн Європейського Союзу під час проведення кулінарного батлу «Традиційні страви країн Євросоюзу». Для дітей працювали локації з розважальними програмами.

Мешканців та гостей міста зі святом привітали заступник голови Донецької ОДА Ігор Стокоз, представник Командування ООС полковник Євген Коваленко, Голова Офісу Ради Європи в Україні, Представник Генерального секретаря Ради Європи з питань координації програм співробітництва Ради Європи Мортен Енберг, Радник Посольства Литовської Республіки Томас Сікорских, військовий комісар Донецького обласного військового комісаріату, полковник Олександр Сергєєв, начальник Головного управління Національної поліції в Донецькій області, генерал поліції третього рангу Микола Семенишин.

Організатори єврофестивалю мали на меті ознайомити мешканців області з країнами ЄС, які стали ближче до нашої держави. Саме тому кожна делегація з 28 районів Донеччини повинна була презентувати одну з цих країн. Кому яка країна дістанеться, було вирішено шляхом жеребкування.

Мар’їнський район представляв Велику Британію. Делегація нашого району під керівництвом в.о. голови Мар’їнської районної державної адміністрації Тетяни Збицької відтворила справжню традиційну англійську церемонію «Tea time». Найкращі майстрині Мар’їнського району Ольга Кіцманюк і Світлана Можаєва (Красногорівський міський клуб) демонстрували виставку своїх надзвичайних тематичних виробів, а Любов Смовдаренко (Новоселидівський сільський Будинок сімейного дозвілля) зі своїми помічниками презентували театральну лялькову виставу – англійське вітання і проводили майстер –клас зі скрапбукінгу – традиційний англійський вид рукодільного мистецтва, що полягає у виготовленні та оформленні сімейних або особистих фотоальбомів.

IMG_6220IMG_6191

IMG_6195 IMG_6224

IMG_6037

Фотозона, представлена нашим районом, була надзвичайно популярною. Малеча з задоволення фотографувались з ростовою лялькою – Кроликом з країни чудес Льюїса Керрола, а також Алісою і англійським Лордом.

IMG_6004

А потужне шоу на сцені наших артистів визвало бурхливі овації у присутніх. У хореографічній постановці взяли участь творчі колективи Мар’їнського районного Будинку культури, Костянтинівського сільського Будинку культури «Романтика», Катеринівського сільського Будинку культури «Вікторія» і колектив «Леді» Мар’їнської загальноосвітної школи І-ІІІ ступенів № 2.

IMG_6087

IMG_6152

IMG_6176

Не менш емоційним був фінал заходу – дискотека 80-90-х років і виступ джазового колективу під управлінням Майка Кауфмана-Портнікова.

Цього дня місто Бахмут дійсно стало справжнім центром Європи.

IMG_6535