Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

День пам’яті героїв Крут відзначили в Мар’їнському районі

29 січня – День пам’яті героїв Крут – саме там, у 1918 році відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність.

Напередодні цього дня 27 січня 2017 року Мар’їнська районна бібліотека організувала книжкову виставку – скорботи “Пам’яті Героїв Крут присвячується”.

До уваги читачів був представлений огляд літератури, фотоматеріали та документи. Ця дата ознаменувала відлік нового духовного злету нації, який уже протягом майже століття є національним символом для десятків поколінь борців за свободу та незалежність. День подвигу та прикладу для майбутніх і нинішніх поколінь. День надії і любові до своєї вітчизни. День пам’яті Героїв Крут.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

28 січня 2017 року в гуртковій кімнаті Успенівського СБК працівниками СБК і бібліотекарем сільської бібліотеки для молоді села був проведений літературно – історичний репортаж «На Аскольдовій могилі український цвіт», який був присвячений юним Героям Крут, чий подвиг немає аналогів.

Успенівка Крути

Ведучі заходу Овчаренко О. і Журавська Н. розповіли про бій, який відбувся 29 січня 1918 року, про ідейну молодь, учнів гімназії, студентів університету, які з власної ініціативи зорганізували військову сотню і зголосилися захищати рідну країну. Читці Журавський Н., Рерук І. і РумянцеваТ. зачитали патріотичні вірші про ті події.

Успенівка Крути 2

Ми рушали до бою страшної пори.

В палахтінні кривавої слави.

Хай все вище у небі шумлять прапори України – святої Держави!

Успенівка Крути 3

І впали всі за Рідний край,

За народ свій в змаганні лютім…

В річницю смерті їх – згадай про Крути.

На заході прозвучали фонограми пісень: «Ідемо, ідемо», «Буде нам з тобою що згадати».

Оформленням заходу стала виставка – спомин «Згадаймо юність, що згоріла в Крутах».

На виставці були представлені історичні джерела, які поетичним і публіцистичним словом на тлі трагічних суспільно-політичних подій знайомить нас  з героїкою подвигу юнаків України в ім’я своєї Вітчизни.

Успенівка Крути 4

27  січня  2017  року о  13-00 годині у  фойє  Зорянського СБСКП  для  учнів  Зорянської ЗОШ були проведені  заходи, присвячені  вшануванню  героїв  Крут  та  з  метою  розкриття  суті  та причин  трагедії  їх  загибелі,  розвивати уміння аналізувати історичні події, виховувати повагу до  минулого своєї  країни, до борців за її незалежність:

–  інформаційна  година  «Вони  загинули за  Україну»  за участю  вчителя історії  Єрьоміної  Олени  Григорівни, яка повідомила  маловідомі  факти  цієї історичної  події;

– виставка  фотодокументів «Крути – символ національної  честі»  та виставка літератури « Пам’ятаємо героїв Крут».
Зоряне

 

…П’янила ниви кров їх чиста.

Звершилося. Вже бій стихає,

І впали всі: героїв триста,

Останніх смілих гнів садиста

В полоні всіх закатував…

З нагоди Дня пам’яті героїв бою під Крутами у Костянтинівському народному музеї працівниками культури, музею та бібліотеки для учнів 9 класу був проведений вечір-спогад «Бій під Крутами: відомі й невідомі сторінки». Завідуюча музеєм Л.М. Сахно розповіла учням про особливості та цікаві факти подій, що відбулися 29 січня 1918 року біля залізничної станції Крути поблизу селища Крути та села Пам’ятне.

Завідуюча сільською бібліотекою Желєзняк В.В. ознайомила присутніх з інформаційною виставкою «Не забувайте незабутнє!» та зробила огляд представленої літератури.

«Єдиною активною мілітарною нашою силою була наша інтелігентна молодь і частина національно-свідомого робітництва, яке гаряче стояло за українську державність, розуміючи за нами ту державність так само, як і ми її розуміли…»

(Володимир Винниченко  «Відродження нації»)

P1100092