Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

Діти Мар’їнського району зустріли різдвяні свята на Львівщині

З 5-го по 10  січня 30 школярів Мар’їнського району гостинно зустріла Львівщина. Групи по 10 дітей  поїхали у Сколівський, Стрийський та Самбірський райони, аби долучитися до святкування різдвяних свят у сім’ях освітян,  пізнати духовне і культурне надбання Львівщини, стати  учасниками різноманітних культурних заходів, а також глибше пізнати  звичаї та обряди краю.

В межах візиту діти побували на екскурсіях у Гошеві, Моршині та в с. Воля-Задеревацька у садибі Степана Бандери. 9 січня, школярі  мали змогу пройтися вуличками Львова під час екскурсії історичною частиною міста. Протягом перебування на Львівщині діти ознайомились із традиціями та обрядами Святвечора та Різдва, навчились колядувати, відкрили для себе Вертеп та відвідали святкову Літургію 7 січня.

Також, протягом свого перебування на Заході, діти відвідали в м. Самборі церкву Різдва Пресвятої Богородиці, будинок органної та камерної музики та костел Іоанна Хреститиля, стали учасниками щорічної передачі пластунами Вифлеємського Вогню громадам Самбірщини. На Різдво діти брали участь у богослужіннях в храмах, традиційних колядуваннях, відвідали музей П. Сагайдачного в с. Кульчиці та музей І.Франка в с. Нагуєвичі. Також побували в с. Спас Старосамбірського району та відвідали Спасівський камінь та Лаврівський монастир, де учні мали можливість ознайомитись із життєвим шляхом Св.Йосафата. У день свого від’їзду додому, школярі  мали змогу пройтися вуличками Львова під час екскурсії історичною частиною міста.
Діти  залишили на згадку  власноруч  виготовлені  символічні сувеніри, подякували за теплий прийом та насичену культурну програму  та привезли  на Донеччину гарний різдвяний настрій та незабутні враження про мальовничий  край – Львівщину.

львів 1 — копия

львів 2 — копия

львів 5 — копия

львів 6 — копия