Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

Діти с.Степне відпочили на Рівненщині

В перший день навчального семестру всі учні, як правило, із захопленням діляться своїми враженнями про святкування Нового року та отримані подарунки. Не став винятком і цьогорічний початок навчання в Степнянській ЗОШ. Та декого з дітей слухали особливо уважно, адже їм було що розповісти цікавого: вони на різдвяних канікулах відпочивали на Рівненщині в Острозькому районі.

Директор Хорівської ЗОШ Антонюк Ігор Васильович запросив групу дітей з лінії розмежування подивитись, як святкують Різдво у західній частині нашої країни. Цією пропозицією скористались вісім учнів Степнянської школи у супроводі двох вчителів. У селі Хорів дітей поселили в родинах, де були їх однолітки, тож вільний час, якого було не так багато, проходив у спілкуванні. Складена Ігорем Васильовичем програма перебування була дуже насичена: учні познайомилися із Хорівською школою, дізналися її історію, побували у Оженинському ліцеї, у родинах готували страви до Святої вечері, ходили колядувати на Різдво. Разом із колядниками співали різдвяних пісень у районному центрі, вітаючи зі святами. Запам’яталась і поїздка до міста Рівне, де діти переглянули виставу у драматичному театрі, сфотографувались біля новорічної ялинки, отримали подарунки від обласної ради та завітали до піцерії. Особливо цікавою була екскурсія містом Острог, де знаходиться багато історичних пам’яток – це і Острозька академія з її таємничими підвалами і музей у замку найбагатших магнатів Речі Посполитої тих часів – князів Острозьких, і музей книги у стародавній вежі, музей нумізматики. Також учні мали змогу ознайомитись із традиціями святкування Різдва у вірян різних конфесій, які проживають у селі Хорів. За час перебування на Острожчині з дітьми двічі працювали практичні психологи, проводячи цікаві тренінги, які викликали масу позитивних емоцій. А напередодні від’їзду учні, зібравшись у велику юрбу і переодягнувшись, встигли пощедрувати і привітати жителів села зі святом Старого нового року.

Окремо хочеться сказати про теплі відносини, які склалися у родинах з дітьми. Про них піклувалися, мабуть, краще ніж про своїх. І дорослі й малі зріднились так, що не хотіли розлучатися. Під час прощання сліз на очах не було, мабуть, лише у найстійкіших. Навіть ті, хто вперше поїхав так далеко з дому, не хотіли від’їздити назад. Під час цих канікул діти переконалися, що Схід і Захід дійсно разом.
DSCN5920

DSCN5588

DSCN5498

DSCN5921