Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

До уваги аграріїв!

Головне управління Держпродспоживслужби в Донецькій області інформує що 18 лютого 2020 року країни-члени схвалили пропозицію Єврокомісії знизити граничні допустимі залишкові межі хлорпірифосу та хлорпірифос-метилу в продуктах харчування та кормах до найнижчого рівня, що може бути виміряно аналітичними лабораторіями.

Допустимий вміст цих речовин в продукції зменшено до 0,01 мг/кг (ppm) для олійних та зернових, а також в продукції, виробленої з цих культур. Відповідно, починаючи з жовтня 2020 року буде заборонено ввезення до країн ЄС сільськогосподарської продукції, що містить залишки цих речовин більше 0,01 мг/кг. Даний показник є надзвичайно низьким, що може значно ускладнити ввезення до ЄС продукції, під час виробництва та зберігання якої застосовувались дані речовини. Хлорпірифос (іноді його називають хлорпірифос-етилом) та хлорпірифос-метил – це інсектициди, які використовуються для боротьби з комахами-шкідниками на ряді культур, в т.ч. пшениці, ріпаку, ячменю тощо. Хлорпірифос-метил також використовується для обробки зернових на зберіганні та порожніх складів.

В державному реєстрі пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні (версія з останніми змінами від 13 березня 2020 року) є 8 препаратів з діючою речовиною хлорпірифос з реєстрацією в 2020 році й понад 40 препаратів, зареєстрованих в попередніх роках (хлорпірифос-метил є лише в одному препараті). Тобто ці препарати залишаються легальними для використовування в Україні, в деяких випадках до 31/12/2029. З метою запобігання зменшення обсягів експорту агропродукції та продуктів її переробки до країн-членів ЄС є необхідність в обмеженні використання препаратів на основі дієвих речовин хлорпірифос та хлорпірифос-метил, для продукції, призначеної для продажу як країн-членів ЄС, так і України.