Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

До уваги сільгоспвиробників, щодо встановлення статусу місця виробництва, або виробничої ділянки, вільних від регульованих шкідливих організмів в разі експорту ячменя, кукурудзи, сої та інших об’єктів регулювання до Китаю та країн Європейського економічного союзу

З метою виконання фітосанітарних заходів країн партнерів України у міжнародній торгівлі, в т.ч. і міжнародних договорів України у сфері карантину рослин (зокрема країн Європеського економічного союзу (ЄЕС), Китайської Народної Республіки  та з метою покращення фітосанітарного стану місць вирощування сільськогосподарської продукції  при експорті об’єктів регулювання до країн ЄЕС та Китаю необхідне підтвердження того, що об’єкти регулювання походять із зон, місць і  (або) ділянок виробництва, вільних від  певного карантинного організму.

Рішенням Ради Євразійської економічної комісії від 30.11.2016 р.  введені Єдині карантинні фітосанітарні вимоги пред’явлені до підкарантинної продукції і  підкарантинним об’єктам на таможеній границі і на  таможеній території  ЄЕС  (Рішення  № 157), затверджений  єдиний перелік карантинних об’єктів (Рішення  №158) та затверджені Єдині правила та норми забезпечення карантину рослин на таможеній території Євразійського економічного союзу (Рішення № 159)

До Ради Євразійської економічного союзу входять республіки:  Арменія,  Білорусь,  Казахстан, Киргистан та Російська  Федерація.

Дані  Вимоги пред’являються до підкарантинної продукції , яка підлягає карантинному фітосанітарному контролю, та напралені на недопущення ввезення та розповсюдження на  таможеній території ЄЕС та КНР карантинних об’єктів.

Для цього необхідно,  в разі експорту об’єктів регулювання до країн Ради Євразійської економічної комісії та ячменя, кукурудзи та сої до Китайської Народної Республіки звернутися до відділу карантину рослин упраління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Донецькій області для  встановлення статусу місця виробництва, або виробничої ділянки, вільних від регульованих шкідливих організмів шляхом планування та організації заходів   по проведенню карантинних фітосанітарних обстежень, які проводяться відповідно до методики проведення карантинних фітосанітарних обстежень в період вегетації сільськогосподарських культур.

Нормативна база:

1.Наказ Мінагрополітики та продовольства України № 487 від 07.08.2012 р. (порядок офіційного встановлення та/або підтримання статусу місця виробництва або виробничої ділянки, вільних від РШО.

2.Вимоги країни-імпорту щодо експорту о.р. із зон, місць, або ділянок виробництва вільних від певного карантинного організму (КНР, ЄС та ЄЕС, Рішення № 157-159)

3.Доручення Голови Державної служби України з безпечності харчових продуктів та захисту споживачів № 602-1311-7/71114 від 11.08.17 р.

Для офіційного встановлення вільної ділянки особа подає документи:

  • заяву, про встановлення та/або підтримання офіційного статусу виробничої ділянки вільної від РШО;
  • копію плану земельної ділянки (витяг з документації землеустрою);
  • копію документа, який засвідчує право власності або користування (в т.ч. оренди);
  • документ, що підтверджує внесення плати за обстеження.

 

За інформацією відділу контролю за обігом засобів захисту рослин

управління фітосанітарної безпеки

Держпродспоживслужби в Донецькій області