Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

Досягнення та перспективи розвитку галузі культури району в умовах децентралізації влади

Заклади культури району в умовах сьогодення набувають особливого статусу. Це не тільки осередки дозвілля, а й платформа для роботи гуманітарних міжнародних організацій, це центри психологічної, моральної та соціальної реабілітації громадян, молоді. Тут проводяться тренінги, зустрічі, конференції, презентації, прямі радіо-ефіри та телемости.

Будинки культури в сучасному вигляді , а їх в районі 22, практично готові до роботи в умовах децентралізації влади.

Вже зараз це інформаційно-культурні центри, де в одній будівлі зосереджується робота бібліотеки, музею історії, молодіжних центрів, спортивних залів та навіть дитячих ігрових кімнат.

Історію рідного краю  відтворюють та старанно зберігають 3 громадських народних музеї в м.Мар’їнка, селах Новомихайлівка та Костянтинівка, 8 музейних кімнат працюють при будинках культури.

За минулий рік аматори художніх колективів, самодіяльні артисти взяли участь в 3 Міжнародних, 4 Всеукраїнських та 27 обласних та регіональних заходах.

Звання Лауреатів та Дипломантів Міжнародних, Всеукраїнських обласних та регіональних конкурсів набули 108 учнів шкіл мистецтв району.

Але збереження культурного надбання нашого народу, розвитку культури району потребує вкладання значного фінансового ресурсу.

І слід зазначити, яка величезна  робота проведена органами влади за останні 2015-2018 воєнні роки по відновленню та модернізації закладів культури і які плани попереду.

Наразі відновлено всі 8 закладів культури, які було пошкоджено в ході бойових дій, на що витрачено з місцевого бюджету 1221,0 тис.грн..

На базі закладів культури відкрито 4 молодіжних центри в м.Мар’їнка, Красногорівка, селах Максимільянівка та Новомихайлівка. Освоєно 3998,0 тис.грн., з яких 1700,0 – кошти обласного бюджету.

Реалізовано за кошти місцевого бюджету 2 проекти на капітальний ремонт Дачненського сільського будинку культури на суму 3936,0 тис.грн.

Але основною проблемою галузі  є і залишається  відсутність тепла та сучасного обладнання , що зводить нанівець якість  культурного продукту та потребу громадян у його отриманні.

Тому в  Планом перспективного розвитку Мар’їнського району на 2019 -2021 роки, затвердженим на засіданні Ради регіонального розвитку при райдержадміністрації 25 січня 2019 року, передбачено:

  1. Провести капітальний ремонт освітлення та обладнання сцени та приміщень Мар’їнського районного будинку культури, що повинен стати культурним центром для наших громадян, які особливо зараз відчувають потребу в духовному відродженні.
  2. Капітальний ремонт Новоселидівського сільського будинку сімейного дозвілля.
  3. Капітальний ремонт Дачненського сільського будинку культури.
  4. Капітальний ремонт будівель та приміщень громадських музеїв історії села Новомихайлівка та Костянтинівка.
  5. Капітальний ремонт будівлі та приміщень школи мистецтв міста Красногорівка.
  6. Капітальні ремонти Єлизаветівського сільського культурно-спортивного центру, Костянтинівського та Катеринівського сільських будинків культури.

 

Сила нації в силі її культури, наша молодь повинна залишитись тут, на нашій українській землі, пишатися тим, що вони українці і працювати на благо рідної землі, а для цього нам потрібно відроджувати  все українське і піднімати  духовність нашої молоді. Заради цього ми працюємо та спільними зусиллями  здолаємо всі труднощі і будемо жити в заможній сильній вільній духовній державі.

 

За інформацією відділу культури і туризму

Мар’їнської райдержадміністрації