Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

Розвиток торгівлі

18.01.2019

Розвиток внутрішньої торгівлі та надання побутових послуг населенню.

Захист прав споживачів

Протягом 9 місяців 2018 року населення району обслуговували 327 підприємств торгівлі і 67 підприємств громадського харчування.

 Обсяг роздрібного товарообороту (юридичних осіб), основним видом економічної діяльності яких є роздрібна торгівля за 9 місяців 2018 року становить 252742,9 тис. грн.

На території району відбувається торгівля споживчими товарами на ринках. В районі діє 5 ринків на 480 торгових місць. В 4 населених пунктах району здійснюється виїзна торгівля.

 Для насичення споживчого ринку основними соціально значущими продуктами харчування за доступними цінами в районі проводяться ярмарки вихідного дня (45 ярмарок).

Торгівельна діяльність на ринках регламентується Правилами торгівлі на ринках, затверджених виконкомами міських рад.

В районі діє районна служба «Телефон довіри» за яким населення може завернутися за консультативною допомогою з питань захисту прав споживачів.

Ведеться моніторинг щодо порушень діючого законодавства України з боку співробітників об’єктів торгівлі, що пов’язані з реалізацією алкогольної та слабоалкогольної продукції військовослужбовцям.

Заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах торгівлі, ресторанного господарства та побутового обслуговування немає.