Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

Головне управління Держпродспоживслужби в Донецькій області інформує

Попередження отруєння та загибелі бджіл

Розпочалися  весняно-польові роботи  та обробки пестицидами сільськогосподарських культур, нагадуємо !

Щодо  проведення організаційних заходів у зв’язку  із попередженням і недопущенням отруєння та загибелі бджіл, в результаті обробки посівів сільськогосподарських рослин пестицидами, просимо посилити контроль за додержанням вимог статті 37 Закону України «Про бджільництво», в якому чітко говориться про те, що фізичні та юридичні особи, зобов’язанні  не пізніше ніж за три доби до початку обробки через засоби масової інформації попередити про це пасічників, пасіки, яких  розташовані до 10 км від оброблених площ. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату. Вказують час ізоляції бджіл. Обробки проводять у період  відсутності льоту бджіл у ранковий або вечірні години.

Відповідно до статті 38 Закону України «Про бджільництво»  порушення законодавства в галузі бджільництва тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну  відповідальність згідно з Законом України.

Зокрема відповідальність за порушення законодавства у галузі бджільництва несуть, особи винні у :

  • неповідомленні (приховуванні) або наданні недостовірної інформації про виникнення загрози бджолам при застосуванні засобів захисту рослин.

Відповідно до статті 20 Закону України «Про пестициди і агрохімікати»  порушення законодавства тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну  відповідальність згідно з чинним законодавством.

Зокрема відповідальність несуть, особи винні у :

  • приховуванні або надання не достовірної інформації, що могло спричинити або спричинило загрозу життю та здоров’ю людини, а також майну і навколишньому середовищу,
  • застосування пестицидів, агрохімікатів, технічних засобів, які не пройшли державних випробувань, реєстрації, перереєстрації,
  • не виконання законних вимог посадових осіб, які здійснюють державний нагляд і контроль,
  • використання завідомо фальсифікованих пестицидів і агрохімікатів.