Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

Для інформації

Армія завжди була і буде особливою системою. Інші інститути суспільства не можуть навіть наблизитись до тієї атмосфери братства і взаєморозуміння, що панує в армії. Не дарма кажуть, що частина в якій ти служиш, це твоя сім’я.

Народна мудрість говорить, що народ, який не хоче годувати свою армію, буде годувати чужу. Зараз є очевидним, що починаючи з 2010 року йшла цілеспрямована робота спрямована на знищення української державності.

Ворог розпочав свою справу з того, що спробував знищити головну опору, головного захисника українського народу – простого солдата.

Для реалізації цієї цілі необхідно було позбавити армію можливості до самоочищення та самовідновлення. Для цього було ліквідовано систему військової юстиції: військові прокуратури та військові суди.

Не варто забувати, що армія – це перш за все порядок, а тому для забезпечення боєготовності кожної окремої частини та армії в цілому його потрібно підтримувати всіма доступними засобами.

У квітні 2014 року з небуття повернули військові прокуратури. Армія відроджується з попелу. Військовим прокурорам також вдалось майже неможливе – зупинити ті процеси розпаду, які запустила російська агресія.

Однак також на сьогодні вже є зрозумілим, що для переконливої перемоги військових прокуратур замало, необхідно відновлення військових судів.

Практика показала: суди загальної юрисдикції не є ефективним інструментом для підтримання порядку у війську.

Військовий суд – це невід’ємна частина системи захисту прав та законних інтересів військовослужбовців у багатьох розвинутих країнах світу та Європи. Військові суди успішно функціонують у майже 40 розвинутих країнах світу, які мають власні збройні сили, серед них такі країни як Великобританія, США, Бельгія, Швейцарія, Швеція, Канада, Іспанія, Ізраїль, Польща. Франція свого часу ліквідувала військові суди, однак згодом це рішення було визнано помилковим, а систему військових судів було відновлено.

Сьогодні все більше і більше людей розуміють необхідність відновлення військових судів. Вже зрозуміло, що лише спеціальний суд із справжніми професіоналами може ефективно відповісти на виклик часу.

 

Член правління  української спілки ветеранів

Афганістану Мар’їнського району

А.В.Чепіга