Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

Інформаційно-консультаційні заходи для ВПО та учасників АТО в районному центрі зайнятості

Надання соціальних послуг громадянам, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції, – одне із актуальних напрямків роботи служби зайнятості. В  Мар’їнському районному центрі зайнятості на 01 лютого 2017 року  перебувало 97 осіб  із числа внутрішньо переміщених. За січень 2017 року 97 осіб отримали профорієнтаційні послуги, 3 особи направлені на профнавчання, 10 осіб приймали участь у  роботах тимчасового характеру.

Для більшої інформованості переселенців та учасників АТО Мар’їнський районний центр зайнятості  продовжує проводити щомісячний комплекс  заходів.  01 лютого 2017 року в приміщенні Мар’їнського районного центру зайнятості проводилася низка заходів для внутрішньо переміщених осіб та учасників АТО: семінар з загальних питань, семінар «Як розпочати бізнес», інформаційний семінар «Легальна зайнятість» для внутрішньо переміщених осіб. В рамках інформаціонно-консультаційного закладу “Під одним дахом” проводиться “День учасника АТО”- семінар з орієнтації на службу в Збройних Силах України.

Спеціалісти центру зайнятості провели інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо забезпечення зайнятості вимушених переселенців. До відома осіб  був доведений перелік документів,  які необхідні для реєстрації у службі зайнятості. Під час спілкування розглядалися можливі шляхи працевлаштування, слухачі були ознайомлені з наявними вакансіями. Громадяни були проінформовані про послуги, які надаються службою зайнятості, про можливості отримання профконсультаційних послуг, проходження профнавчання та отримання нової професії за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, або підвищення кваліфікацію за вже набутою професією або спеціальністю. Розглянуті питання можливості започаткування власної справи за допомогою центру зайнятості та  отримання ваучера для підтримки конкурентоспроможності осіб на ринку праці.

Під час семінару були розглянуті актуальні для переселенців питання щодо відновлення документів, які підтверджують періоди зайнятості вимушено переміщеної особи та розірвання трудових відносин з роботодавцями, які перебувають на території проведення антитерористичної операції.

Також відбувся інформаційно-консультаційний захід «Під одним дахом», за участю представників управління Пенсійного Фонду в Мар’їнському районі, Мар’їнського районного центру зайнятості,   управління соціального захисту населення, відділу освіти, відділу охорони здоров’я, Мар’їнського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Мар’їнського районного військового комісаріату, громадської організації союз об’єднань організацій «Єдинство», де 38 особам надано комплекс послуг, відповідно до кожної категорії населення, які звернулися до центру і потребують консультацій та соціального захисту.

Проведення таких заходів  сприяє   працевлаштуванню  переселенців.