Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

Круглий стіл на тему «Організація громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру»

Одним із пріоритетних завдань державної служби зайнятості є створення умов для повернення зареєстрованих безробітних, в першу чергу соціально вразливих категорій населення, до продуктивної зайнятості, у тому числі тимчасової, шляхом організації громадських та інших робіт тимчасового характеру.

З метою створення у Мар’їнському  районі   тимчасових робочих місць, залучення безробітних та інших категорій осіб до участі в оплачуваних громадських роботах за рахунок коштів роботодавців, місцевих бюджетів та Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття Мар’їнським районним центром зайнятості 23 березня  проведено Круглий стіл на тему «Організація громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру». До участі в засіданні круглого столу були запрошені голови міських і сільських рад, та керівники ВЦА.

Захід відкрила директор Мар’їнського районного центру зайнятості Галина Бурлака. Вона проінформувала учасників про прийняте розпорядження голови Мар’їнської райдержадміністрації, керівника районної військово-цивільної адміністрації, погодженого з центром зайнятості щодо організації громадських робіт з переліком видів суспільно – корисних робіт і зареєстрованого в ГТУЮ, та запропонувала місцевим органам влади заключати договори.

В умовах обмеженого кошторису Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття фінансування організації громадських робіт, до яких залучаються зареєстровані безробітні та  працівники, які втратили частину заробітної плати, здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів та коштів Фонду рівними частинами пропорційно сумі витрат на їх організацію. Фінансування організації інших робіт тимчасового характеру здійснюється за рахунок коштів роботодавців та інших джерел, не заборонених  законодавством.

У ході круглого столу учасникам було роз’яснено необхідність передбачення у місцевих бюджетах коштів на проведення оплачуваних громадських робіт у 2017 році.

За підсумками круглого столу розроблено план спільних дій, в якому йдеться про те, що дієвим засобом зменшення соціальної напруги на ринку праці поряд з іншими заходами активної політики зайнятості  залишаються оплачувані громадські роботи, які мають суспільно корисну спрямованість та сприяють соціальному розвитку району.

Мар’їнський районний центр зайнятості