Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

«Круглий стіл» з ліквідаторами аварії на Чорнобильській АЕС

Найгостріші питання соціального захисту, лікування, забезпечення  пільговими медикаментами та санаторно-курортними путівками, а також питання пенсійного  характеру, обговорили сьогодні за «круглим столом» ліквідатори-чорнобильці району, представники ветеранських організацій району з представниками влади та керівниками соціальних структур.

Участь в засіданні «круглого столу» взяли голова райдержадміністрації, керівник районної військово-цивільної адміністрації Володимир МОРОЗ,  начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Наталія Бондаренко, начальник відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій  управління Пенсійного фонду України в Мар’їнському районі Світлана Крамарь, заступник головного лікаря з експертизи тимчасової непрацездатності КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги Мар’їнського району» Алла Кобишева, керівники Мар’їнської та Курахівської міських громадських організацій Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» Володимир Дяченко та Лідія Дорожко, голова ради Мар’їнської районної організації ветеранів Василь Мелюс.

Виступаючи перед присутніми на засіданні «круглого столу» начальник управління  соціального  захисту населення Наталія Бондаренко зазначила: «На  обліку в управлінні соціального захисту населення Мар’їнської райдержадміністрації станом на 01.02.2018 року знаходиться 424 громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи,  з  них: 1 кат. – 199 чол.; 2 кат. –  98 чол.; 3 кат. – 65 чол.; діти – 22 чол.; вдови – 40 чол.

Наказом Міністерства соціальної політики України від 25.01.2017 № 111 «Про встановлення розмірів грошової компенсації вартості продуктів харчування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на 2017 рік» затверджено розмір грошової компенсації вартості продуктів харчування  для громадян, віднесених до категорії 1 і 2 осіб, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС  на 2017 рік  для 1 категорії – 420,00 грн., для 2 категорії – 210,00 грн. На теперішній час компенсація виплачується згідно зазначеної постанови.»

Також вона зауважила, що на виконання доручення голови облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації Павла Івановича Жебрівського у зв’язку з 31 роковинами Чорнобильської катастрофи в квітні 2017 року інвалідам 1, 2 та 3 групи категорії 1 виплачена матеріальна допомога  у кількості 194 чол. в розмірі 750,00 грн. на суму 145,5 тис. грн.

Також управлінням соціального захисту населення Мар’їнської райдержадміністрації  у грудні 2017 року виплачено матеріальну допомогу тяжкохворим та онкохворим громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи у кількості 27 чол. (згідно списку, наданого відділом охорони здоров’я Мар’їнської райдержадміністрації), в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, станом на 14 грудня поточного року. Розмір допомоги становить 1373,00 грн. на одну особу. Виплачено 37,1 тис. грн.

На  засідання «круглого столу» його учасники обговорили і питання пенсійного забезпечення. Начальник відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій  управління Пенсійного фонду України в Мар’їнському районі Світлана Крамарь наголосила на особливостях  оформлення   пенсій ліквідаторам  наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Загалом по всім питанням пенсійного характеру були надані вичерпні відповіді.

Разом з Аллою Кобишевою обговорили питання надання путівок та спеціалізованого реабілітаційного лікування, забезпечення пільговими медикаментами.

Проблеми учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС жваво обговорювалися учасниками «круглого столу». Діалог між представниками влади та чорнобильцями пройшов в діловій конструктивній обстановці.

DSCN7147(1) DSCN7140(2) DSCN7110 DSCN7093