Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

Культура, молодь та спорт

ООН в Україні та Дикий театр презентують НОВІ ШРАМИ – інтерактивний проєкт проти насильства щодо жінок та дівчат

Проєкт «Нові Шрами» зібрав реальні історії українських жінок та їхніх фізичних і душевних ран, які так і не змогли загоїтися. Через різні мистецькі формати глядачі зможуть почути ці історії на сцені театру, по телебаченню, а також вперше в Україні стати творцем власної вистави у інтерактивному ігровому форматі. Колаборація ООН в Україні та Дикого театру відбувається в рамках всесвітньої кампанії 16 Днів активізму проти ґендерно-зумовленого насильства, яка щороку відзначається з 25 листопада, Міжнародного дня ліквідації насильства щодо жінок, і триває до 10  грудня, Дня прав людини.

 В Україні та світі гендерно-зумовлене насильство є широко розповсюдженим та систематичним явищем, яке набуло ще більш вражаючих масштабів під час пандемії СOVID-19. Майже половина (49%) жінок в Україні стверджують, що стикалися із сексуальними домаганнями.
Жінки становлять 86% жертв зґвалтувань та 78% потерпілих від домашнього насильства. В умовах карантину, кількість звернень на Національну «гарячу лінію» із попередження домашнього насильства  збільшилась удвічі.

Проєкт “Нові Шрами” – про насильство, яке важко розпізнати на перший погляд і яке залишає по собі фантомний біль на довгі роки. Насильство може бути різним: психологічним, економічним, фізичним, сексуальним. Страх, що розповідям не повірять, і ганьба, якою таврують постраждалу від насильства – але не злочинця, – змушують мовчати і приховують справжню кількість випадків насильства. Лише визнання проблеми, обговорення та звернення по допомогу зможе розірвати коло насильства і змусити суспільство реагувати – захищати, попереджати, діяти.

Прем’єра вистави “Нові Шрами”, створеної на основі реальних історій, відбудеться 25 листопада в декількох форматах. Її можна буде побачити наживо на сцені, наживо в трансляції телеканалу ООН в Україні, а також по всій Україні буде доступна інтерактивна версія вистави на сайті https://scars.org.ua/, де сюжет змінюватиметься в залежності від вибору глядачів. Долю героїнь можна змінити, і прожити історії багато разів з різним фіналом.

Історії “шрамів” зібрали та опрацювали драматургиня Кіра Малініна, режисерка проекту –  Наталка Сиваненко, художниця – Леся Головач, над сценарієм вистави-гри працювали Маша Ряпулова  і Ліда Соклакова. Актриси: Анна Кузіна, Анна Абрамьонок, Анна Сердюк, Марина Сердешнюк і Римма Зюбіна.

 «Під час пандемії ми спостерігаємо за стрімким зростанням рівня домашнього насильства по всьому світі. Ви можете вплинути на це. Змініть ситуацію, підтримавши жінок та дівчат, які постраждали від насильства, створити безпечне середовище вільне від насильства, вимагати правосуддя над кривдниками та дати змогу отримати допомогу тим, хто її потребує.” – Оснат Лубрані, Координаторка системи ООН в Україні, Координаторка з гуманітарних питань.

 “Для “Дикого театру” важливо робити відверті і чесні проекти, проекти, що можуть надихнути людей на зміни у житті. “Нові Шрами”  цікаві тим, що створені з реальних історій, якими з нами поділились жінки різного віку з різних куточків країни. Це історії, просякнуті болем і розпачом, але усі хто побачить виставу – зрозуміють, вихід – є.- Ярослава Кравченко, засновниця Дикого театру, адвокатка руху HeForShe в Україні.

На підтримку 16 днів активізму проти гендерно-зумовленого насильства, під керівництвом Генерального Секретаря ООН Антоніо Гутерреша, кампанія UNiTE to End Violence against Women Campaign (UNiTE) закликає до дій на глобальному рівні для підвищення обізнаності, посилення адвокаційної роботи та обміну знаннями та інноваціями. Цьогорічна тема кампанії: «Розфарбуємо світ помаранчевим: фінансуй, реагуй, запобігай, збирай дані!». Протягом останніх років кампанія UNiTE використовувала помаранчевий колір, який символізував більш яскраве майбутнє, вільне від насильства проти жінок та дівчат, як єдину символіку заходів в рамках кампанії по всьому світі.

На знак підтримки руху проти насильства ми заохочуємо всіх ділитися історіями проти насильства в соцмережах та обрати для фото та відео об’єкт одягу, макіяжу чи аксесуар помаранчевого кольору, та позначити свій голос хештегом #16днів #новішрами #шрами та тегом @un_ukraine.

 Календар подій:

25 листопада – запуск ігрової вистави на https://scars.org.ua/

25 листопада 20:00 – прем’єра Київ, Сцена 6, Васильківська, 1 (Довженко-центр)

25 листопада 20:00 – трансляція вистави на YouTube каналі ООН в Україні

29 листопада 22:05 – трансляція перфомансу на телеканалі UA:Культура та MEGOGO

Чому ця проблема важлива? Факти про насильство щодо жінок та дівчат в Україні у серії інфографік.

Дивіться трейлер вистави.

Для акредитації медіа на виставу, а також за додатковою інформацією та коментарями, просимо звертатись до Нарміни Стрішенець narmina.strishenets@unwomen.org +380 (50) 425 79 30

Facebook

 

18 ЖОВТНЯ ЄВРОПЕЙСЬКА СПІЛЬНОТА ВІДЗНАЧАЄ ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДЕНЬ  БОРОТЬБИ З ТОРГІВЛЕЮ ЛЮДЬМИ

Цей день був започаткований 2007 року  Європейським Парламентом як день консолідації діяльності з підвищення  рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми, – особливо жінками та  дітьми, – небайдужості громадськості до цього явища та візуалізації  проблеми на глобальному рівні.

Існує стереотип, що нібито жінки найчастіше страждають від торгівлі людьми. І при цьому йдеться лише про сексуальну експлуатацію.

Втім, статистика представництва МОМ в Україні  свідчить про наступне: 90% постраждалих українців зазнали саме трудової експлуатації, з них 68%– чоловіки!

Тисячі українців щороку стають жертвами торгівлі людьми. Державні, міжнародні та громадські організації об’єднались, щоб кожен з постраждалих міг абсолютно безкоштовно й конфіденційно отримати допомогу – медичну, юридичну, матеріальну та інш.

Як отримати допомогу  постраждалим від торгівлі людьми можна дізнатись за телефонами: національної «гарячої лінії» – 527.

Громадська організація «Донецька обласна Ліга ділових і професійних жінок» – 050 887 1928.

 

torgivlya-lyudmi

18 ТРАВНЯ – ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГЕНОЦИДУ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАРОДУ

18 травня 1944 року розпочалася операція з депортації кримських татар. У цей день вшановують пам’ять жертв цього злочину (під час головної хвилі депортації 18-20 травня було виселено 180 014 осіб), а також відзначають його як День боротьби за права кримськотатарського народу.

З нагоди 76-х роковин депортації кримськотатарського народу пропонуємо до перегляду тематичний філь “Хайтарма”.