Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

Легальна зайнятість – впевнене сьогодення і гарантоване майбутнє

З метою підвищення обізнаності безробітних щодо переваг легальної зайнятості та застереження від шахрайства при працевлаштуванні в Мар’їнському районному центрі зайнятості систематично проводяться інформаційні семінари   «Легальна зайнятість» за участю представників Великоновосілківського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області. 5 квітня на черговому семінарі обговорили питання щодо легалізації трудових відносин та забезпечення прав застрахованих осіб на ринку праці.

Фахівці  відділу активної підтримки Мар’їнського РЦЗ акцентували увагу на тому, що використання найманої праці без оформлення належним чином трудових відносин містить у собі багато негативних моментів, які суттєво впливають на майбутнє людини. Так, погоджуючись на нелегальну роботу, найманий працівник власноруч позбавляє себе права на зарахування періоду роботи до страхового стажу, згідно з яким обчислюються пенсія, матеріальна допомога у разі настання безробіття, а також компенсації тимчасової непрацездатності. Учасники заходу також дізналися про порядок укладання трудового договору, цивільно-правової угоди та види шахрайства при працевлаштуванні в Україні.

Обов’язок служби зайнятості – інформування населення про переваги легальної зайнятості та ризики «тіньової», а кожна людина самостійно повинна вирішувати, що для неї важливіше – жити сьогоденням або ж мати впевненість у завтрашньому дні, отримуючи надійні соціальні гарантії та забезпечуючи собі майбутнє.

Фахівці Великоновосілківського ОУПФУ інформували безробітних про можливості та переваги користуванням Веб-порталом електронних послуг Пенсійного фонду України та запровадження СМС-інформування.

Мар’їнський районний центр зайнятості