Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар’їнська міськрайонна філія ДУ «ДОЛЦМОЗУ» повідомляє

Епідемічна  ситуація   з іксодових кліщових бореліозів  (ІКБ) в  Україні з кожним роком ускладнюється. На території Мар’їнського р-ну в період з 2004 р. по теперішній час зареєстровано 10 випадків (ІКБ). Захворювання характеризується поліморфізмом клінічних проявів з ураженням шкіри, нервової системи, опорно-рухового апарату, серця. Несвоєчасна діагностика призводить до появи хронічних форм та інвалідності.

Випадки захворювань пов’язані з піками активності кліщів, які відмічаються навесні (квітень-травень) та восени (вересень-жовтень). Під час спекотного та посушливого літа активність кліщів зменшується. Проте, протягом кількох років в умовах аномально теплих зим кліщі з’являються  в лютому. Так в поточному році на території Мар’їнського р-ну перші укуси кліщів були зареєстровані в березні.

За поточний період 2017 року році зареєстровано 22 звернення  за медичною допомогою в ЛПЗ Мар’їнського р-ну з приводу укусів іксодовими кліщами,серед них 6-діти в віці від 1року до 17.В тому числі 21 випадок відбувся на території району, що складає 94% і тільки 1- відбувся за його межами.

Акарологічна ситуація за поточний період 2017 року в розрізі населених пунктів:

с.Степне-1 (звернення в ЛПЗ з приводу укусів кліщами)

м.Курахове-5

м.Красногорівка-6

с. Зоряне-2

с.Новомихайлівка-1

м. Мар’їнка-4

с.Галицинівка-1

с.Острівське-1

с.Георгіївка-1

Пов’язане  таке збільшення з тим,що на території Мар’їнського р-ну  знизилось виконання дератизаційних заходів, а основними прокормлювачами кліщів є мишовидні гризуни. В житловому фонді вищевказані заходи проводяться тільки в м.Курахове підприємством “Дезінфекція–Сервіс”, з яким заключена  угода у КП “МСЄЗ”. Хоча вищевказані заходи повинні проводитись в ЛПЗ, школах, ДДЗ, оздоровчих закладах, харчових та ін. об’єктах.

Враховуюче вищевказане, з метою недопущення виникнення укусів кліщами та захворювань на Лайм-бореліоз  чи  інші інфекційні захворювання, які передаються через укуси кліщів та інших кровосисних керуючись ЗУ “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення” №4004-12 від 24.02.1994р., ЗУ “Про захист населення від  інфекційних хвороб” №1645-14 від 06.04.2000 р. рекомендується проводити наступні заходи по створенню умов, несприятливих для розповсюдження кліщів:

–  розчистку території від сухостою;

–  покіс трави  у весняно-літній період;

– забезпечити  виконання комплексу дератизаційних робіт  та  вищевказаних протикліщових заходів в прибережних смугах водних об’єктів, в т.ч. в межах територій місць масового відпочинку населення.