Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар’їнське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області повідомляє

Коронавіруси – це велика родина респіраторних вірусів, що можуть спричиняти захворювання: від звичайної застуди до тяжкого гострого респіраторного синдрому.

Виявлений корона вірус (2019-nCoV) не є новою інфекцією. Попередньо встановлений збудник, за визначенням ВООЗ,  це  –  мутований вірус змій та кажана.

Станом на 27.01.2020 від вірусної пневмонії, яку спровокував корона вірус, померли 81 людей, кількість інфікованих стрімко зростає. Загалом інфікованих у світі понад 2 тисячі осіб. У середньому – 9% інфікованих корона вірусом помирає.

Коронавірус,  який спалахнув у Китаї, вийшов за межі країни. Хвороба добралась до  Таїланду,  Японії,  Гонконгу,  Південної  Кореї, Саудівської  Аравії, Сінгапуру, В’єтнаму, Франції , Малайзії, Австралії та США.

Встановлено, що вірус передається від людини до людини повітряно- крапельним шляхом, але існують припущення щодо передачі вірусу через харчові продукти (морепродукти та інші).

Основними клінічними ознаками та симптомами корона вірусу є гарячка, біль у горлі, головний біль, кашель, та утруднене дихання. Вірус провокує у інфікованих людей розвиток пневмонії. Найбільш вразливі групи населення це молодь, люди похилого віку та люди зі зниженим імунітетом.

     З метою профілактики коронавірусу рекомендується:

  • У разі появи симптомів, що свідчать про гострі респіраторні захворювання під час подорожі або після неї, мандрівникам рекомендується звернутися до лікаря та надати відомості про історію подорожей.
  • Частіше мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами.
  • Під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою. Використану хустку варто негайно викинути та помити руки.
  • Уникайте тісного контакту з усіма, хто має симптоми гострої респіраторної інфекції.
  • Якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель і утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте йому попередньою історією подорожей.
  • Відвідуючи зооринки, уникайте контакту з живими тваринами та поверхнями, які контактують з тваринами.
  • Не споживайте сирих або недостатньо оброблених продуктів тваринного походження. Потрібно належним чином термічно обробляти сире м’ясо, м’ясні субпродукти, молоко та слідувати належним практикам приготування харчових продуктів.
  • Люди із симптомами гострої респіраторної інфекції повинні дотримуватись правил поведінки при кашлі – не підходити надто близько до співрозмовників, використовувати одноразові серветки при кашлі та чханні, мит частіше руки, максимально скоротити контакти з іншими людьми.

коронавірус (1)