Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар’їнське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області інформує

Незабаром Новий рік, як для дітей так і дорослих це одне з найочікуваніших свят.

Традиційно, його головним атрибутом є новорічна ялинка, прикрашена різноманітними іграшками, яскравими різнобарвними гірляндами та іншими прикрасами. Перед нами постає питання – яку ж ялинку придбати, яка з них краща – жива чи штучна?

Звичайно вибір залежить від особистих вподобань кожного. Але слід пам’ятати про те, що кожна з них має бути не тільки гарною але й безпечною, як і новорічні прикраси на них. Наші поради допоможуть вам зробити правильний вибір.

Живу новорічну ялинку слід купувати на офіційних новорічних ярмарках, де продаються ялинки зі спеціальним маркуванням – чіп з номером, в якому міститься інформація про те, звідки вони привезені.
Поцікавтесь у продавця про наявність документів щодо результатів лабораторних досліджень на радіаційне забруднення ялинок та їх відповідність вимогам «Гігієнічного нормативу питомої активності радіонуклідів 137Cs та 90Sr у деревині та продукції з деревини». Відсутність даних документів може свідчити про нелегальне походження дерева, можливо завезеного з території, яка є екологічно небезпечною. Від придбання таких ялинок краще утриматись.

Обираючи штучну ялинку і новорічні прикраси, перш за все необхідно попросити у продавця супровідні документи на них (посвідчення виробника, що підтверджує якість та безпечність продукції, висновки державної санітарно-епідеміологічної експертизи та ін.), звернути увагу на наявність маркування, на якому повинно бути вказано назву товару, найменування та місцезнаходження виробника, дату виготовлення, термін придатності виробу. Якщо продукція вітчизняного виробництва – має бути зазначений нормативний документ за яким вона вироблена (ДСТУ, ГОСТ, ТУ тощо).

Неякісні ялинкові прикраси можуть бути потенційно небезпечними для здоров’я. При проведенні лабораторних досліджень у неякісних новорічних іграшках знаходили кадмій, свинець та інші важкі метали, які перевищували допустиму дозу у кілька десятків разів. Для забезпечення гарного вигляду, деякі виробники додають до покриття формальдегіди. А це дуже токсичні речовини, які можуть викликати алергічні реакції, негативно впливати на зір, дихальну та нервову системи.

Купуючи виріб зверніть увагу на його зовнішній вигляд: чи міцно зроблені кріплення, наявність дрібних деталей, які можуть відірватись, наявність неприємного запаху (хімічний запах фарби, пластикової основи, низькосортного клею) може свідчити про токсичність товару. Потримайте іграшку в руках і перевірте чи залишились на них сліди від фарби і блискіток.

За будь-яких сумнівів, які у вас виникли, краще не ризикувати і відмовитись від придбання даного товару. Скористайтесь нашими порадами та радісно, без ризику для власного здоров’я та всієї родини зустрічайте новорічні свята.