Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар’їнське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області повідомляє

26 квітня 2019 року на базі ТОВ «Агрофірма «Світанок» Мар’їнського району Донецької області відбувся семінар – практикум на тему «Забезпечення якості та безпечності виробництва молока на всіх етапах виробництва», приурочений відкриттю Центру ветеринарного обслуговування в Донецькій області під егідою Асоціації  виробників молока.

Асоціація виробників молока – неприбуткова, добровільна організація, мета якої – захист прав та інтересів підприємств у галузі молочного скотарства, досягнення світових стандартів виробництва продукції завдяки впровадження сучасних технологій. Об’єднання виступає організатором освітніх та інших галузевих подій, зокрема Національних Днів ферми  та Міжнародного Молочного Конгресу.

В семінарі – практикумі взяли участь керівники, зооветспеціалісти сільгосппідприємств Мар’їнського району, начальники районних управлінь Держпродспоживслужби Донецької області, фахівці Департаменту та районних управлінь агропромислового розвитку при райдержадміністраціях, експерти Асоціації виробників молока.

З вітальним словом до присутніх звернулися: директор ТОВ «Агрофірма «Світанок» Віктор Гречук,  віце-президент Асоціації виробників молока Любомир Дикун, керівник напрямку розвитку аграрних ринків, проект USAID М.Гриценко. Віце – президент АМВ зі зв’язків із громадськістю Ганна Лавренюк розповіла про нові виклики для молочно-товарних ферм України та як на їх реагувати; експерти АМВ Ігор Присяжнюк та Віталій Захарченко надали інформацію про систему аналізу небезпечних факторів та контролю критичних точок згідно вимог НАССР на первинному виробництві та про центр ветеринарного обслуговування, як інструменту підвищення ефективності молочного бізнесу.

На практичній частині семінару присутні відвідали молочну ферму ТОВ «Агрофірма «Світанок», ознайомилися з сервісним ветеринарним центром ветеринарного обслуговування району. Директор ТОВ «Агрофірма «Світанок» Гречук  В.Г., головний зоотехнік Коровка О.М. та головний лікар ветмедицини  Потапенко М.Г. відповіли на чисельні питання з ефективного ведення молочного скотарства та продемонстрували технічне забезпечення центру.

Також в рамках семінару відбувся практичний майстер – клас щодо методичних підходів до підвищення ефективності відтворення гурту тварин за допомогою апарату ультра-звукової діагностики.