Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар’їнське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області інформує

Ентеробіоз – це захворювання, викликане гостриками.

Збудник хвороби – дрібний круглий гельмінт  довжиною 9-12 мм, біло-рожевого кольору, який  паразитує  в нижньому відділі тонкого та в усіх відділах  товстого кишечника.

Зараження людини відбувається при проковтувані яєць гостриків, що потрапляють до рота  через забруднені руки, через постільні речі та білизну, предмети побуту. Гострики стійкі до зовнішніх впливів і дезінфікуючих засобів. На іграшках, ліжку, килимах яйця зберігаються до 21 дня, на піску пісочниць -14 днів, у воді і водойм -7 днів.

Симптоми захворювання.  Першою ознакою захворювання є скарги дитини на постійний свербіж в області анального отвору, який може стати причиною розчісування і повторного інфікування, у дівчат свербіж може поширитися  і на область піхви. У випорожненнях дитини, або при огляді анального отвору вночі можна виявити маленьких білих ниткоподібних черв’яків , дитина може відчувати особливо сильний свербіж вночі, коли гострики починають активну діяльність. Діти погано сплять , стають плаксивими, в них погіршується апетит, зменшується працездатність та успішність, виникає неврастенія. Інколи спостерігаються болі в животі, нудота, блювання, рідкі випорожнення, частіше з домішками слизу. У інвазованих дітей часто не виробляється повноцінний імунітет після проведених профілактичних щеплень.

Профілактика ентеробіозу. Для попередження виникнення захворювання на ентеробіоз необхідно:

– дотримуватись правил особистої гігієни;

– коротко стригти нігті дітям;

– у домі, де є хворий на ентеробіоз, потрібно кілька разів на день проводити вологе прибирання;

– стежити, щоб надворі дитина не тягнула до рота підібрані з землі предмети;

– не вживати немиті овочі та фрукти;

–  не витрушувати постільну білизну у приміщенні;

– слідкувати за тим, щоб білизна була чистою;

– прасувати  одяг та білизну з обох сторін після прання.

При виникненні симптомів ентеробіозу необхідно звернутись за медичною допомогою до сімейного лікаря, лікаря терапевта, лікаря педіатра.