Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар’їнське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області повідомляє

Шкода тютюнопаління незаперечна

У сучасному суспільстві куріння є поширеною звичкою серед різних груп населення, в тому числі серед жінок, підлітків і навіть дітей. Нікотинова залежність становить серйозну небезпеку для організму людини.     Вкотре піднімаючи соціально важливу тему розберемося, чи шкідливі сигарети і якої шкоди завдають вони людському організму. Тим часом як вода точить камінь, так і сигарети з кожним днем ​​підточують людське здоров’я. Достеменно відомо, що кожна сигарета містить понад 4500 шкідливих для організму з’єднань. Серед найвідоміших елементів сигарети містять токсичні гази метан і аміак, які вражають нервову систему,  спирт метанол, специфічний газ бутан, кадмій, а також оксид вуглецю – речовини, які поступово приводять до задухи. Крім того, сигарети містять відомий отрута миш’як, смоли, а також алкалоїд нікотин, який не тільки вкрай негативно впливає на роботу серця і судин, а й викликає звикання.

Даний список красномовно говорить про шкідливі речовини, які поступово накопичуються в організмі, осідають на легенях і потрапляють в кров, а досягаючи своєї критичної маси починають позначатися на здоров’ї людини. За даними, які дає Всесвітня Організація Охорони здоров’я навіть одна викурена в день сигарета в 3 рази збільшує ризик смерті від серцево-судинних захворювань і в 6 і більше разів підвищує ймовірність розвитку раку легенів. А між тим завзяті курці не обмежуються сигареткою в день.

Не варто також забувати про шкоду сигаретного диму для мозку. Провівши численні тести вчені відзначили –  люди які палять програють некурящим за всіма статтями. У любителів затягнутися сигареткою згодом починаються проблеми з пам’яттю, ці особи втрачають здатність мислити логічно, так як смола потрапляючи в організм збільшує вміст вільних радикалів, які й руйнують клітини мозку. Причому не варто помилятися, думаючи, що вживаючи «легкі» сигарети людина таким чином знижує шкоду для організму. Сигарети, в яких вміст нікотину і смол менше, настільки ж згубні для здоров’я, а термін «легкі» має на увазі лише відмінність в смаках і ароматах.

Адже куріння це проблема не тільки завзятого курця, але і оточуючих його людей. Вимушене вдихання сигаретного диму, тобто пасивне куріння, нерідко стає причиною подразнення очей, загострення астми і навіть раку легенів. Дослідження показують що в сім’ях, де палить хоча б один з її членів, у дітей, як правило, знижений імунітет, вони часто хворіють бронхітом і простудними захворюваннями. Що вже говорити про пасивне, а то і активне  палінні вагітних жінок. У представниць прекрасної статі, які самі курять або змушені вдихати сигаретний дим частіше народжуються хворі діти, відбуваються викидні або наступають передчасні пологи.

Ці та інші наукові дані стали фундаментом для прийняття закону про заборону куріння в громадських місцях. За новим Законом України № 4844 «Про повну заборону куріння в громадських та на робочих місцях, включаючи приміщення закладів ресторанного господарства», з 16 грудня 2012 року заборонено куріння тютюнових виробів, а також електронних сигарет і кальянів в громадських та інших місцях,  крім спеціально відведених для цього місць.

Головна мета закону – знизити рівень захворюваності від хвороб, спричинених тютюнокурінням. У разі порушення заборони на куріння у громадських місцях штраф для власників закладів становитиме від однієї до десяти тисяч гривень.