Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар’їнське районне управління ГУ Держпродспоживслужби в Донецькій області інформує

Минуло 49 днів, як на території України з 12 березня 2020 року введено карантинні обмеження щодо запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Розпорядженням керівника робіт з ліквідації надзвичайної ситуації на території Мар’їнського району від 26.03.2020 № 3 та розпорядженням керівника робіт з ліквідації надзвичайної ситуації м.Вугледар від 08.04.2020 № 9 створено комісії та затверджено їхній персональний склад з залученням спеціалістів Мар’їнського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області та національної поліції до регулярних рейдів – перевірок з питання забезпечення належних протиепідемічних заходів для запобігання поширення коронавірусної хвороби (COVID-19) на території Мар’їнського району та м.Вугледар суб’єктами господарювання всіх форм власності, що провадять торгову діяльність та обслуговування населення.

В ході перевірок особливу увагу звертали на:

– забезпеченість засобами індивідуального захисту персоналу з додержанням термінів та умов їх використання;

– наявність достатньої кількості дезінфікуючих засобів, звертаючи увагу на об’єкти обігу харчової продукції, щоб вони були зі списку дозволених Міністерством охорони здоров’я та мали сертифікат якості;

– поточне прибирання, дезінфекційний режим;

– перебування у торгівельних залах не більше однієї людини на 10 м2, дотримання відстані в черзі між покупцями не менше 1,5-2 м;

– наявність працівників з ознаками ГРВІ;

– інформування населення про заходи профілактики захворювання.

Станом на 29.04.2020 було здійснено 329 рейдів – перевірок суб’єктів господарювання різних форм власності, в тому числі об’єктів торгівлі (продовольчі товари, засоби гігієни, аптеки, вироби медичного призначення) – 303,  об’єктів житлово-комунального господарства – 1, інші (АЗС, торгівля засобами зв’язку, банки, страху вальна діяльність) – 25. За результатами перевірок зареєстровано 52 потужності операторів ринку в державному реєстрі.

На даний час працівниками Мар’їнського ВП Волноваського ВП ГУ НП в Донецькій області складено 2 протоколи по статті 44 КУаП «Порушення правил щодо карантину людей». Також складено 3 протоколи по статті 155 КУаП «Порушення правил торгівлі і надання послуг працівниками торгівлі, громадського харчування та сфери послуг, громадянами, які займаються підприємницькою діяльністю».

Та загалом, суб’єкти господарювання з розумінням ставляться до ситуації, що склалася, та негайно усувають недоліки, що виявлені в ході рейдів. Регулярні перевірки суб’єктів господарювання будуть проводитися і надалі до закінчення карантину.

Спеціалісти Мар’їнського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області  бажають усім українцям та їх сім’ям міцного здоров’я.

IMG-d0af04e0bc17d0c43ad7c80bf98c20ee-V