Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар’їнське районне управління ГУ Держпродспоживслужби в Донецькій області інформує

За  2020 рік виявлено 5 випадків грипу птиці на території України.

Від початку 2021 року два випадки – в Київській та Миколаївській областях.

Грип птиці – гостра контагіозна вірусна інфекція птахів, яка характеризується загальним пригніченням, набряками, ураженням респіраторних органів та шлунково-кишкового тракту.

До грипу сприйнятлива домашня, синантропна (голуби, ворони, горобці та ін.) та дика перелітна птиця (лебеді, гуси, качки та ін.).

Мігруючі водоплавні птахи – частіше дикі качки – є природним резервуаром вірусу пташиного грипу. Вони найменш сприйнятливі до інфекції. А ось домашні птахи, включаючи курей, гусей та індиків, дуже сприйнятливі до її збудника, тому епізоотії смертельного грипу швидко поширюються серед них. Вірус пташиного грипу, як правило, не вражає інші види тварин, окрім птахів і свиней.

Хвороба швидко поширюється територією особливо там, де є міграційні шляхи дикою перелітної птиці та можливість контакту її з домашньою птицею.

Грип птиці не лікується. Хвороба призводить до високих економічних збитків пов’язаних зі знищенням хворих птахів, ліквідацією осередків захворювання, економічними обмеженнями. При широкому поширенні збудника інфекції серед птахів виникає загроза захворювання людей в наслідок передачі вірусу.

Важливо знати громадянам особистих селянських господарств, щоб вберегти свою птицю та питцю сусідів потрібно:

  • обмежити вигул домашньої птиці для уникнення контакту з дикою перелітною та синантропною птицею;
  • здійснювати щоденний нагляд за клінічним станом птиці;
  • завозити інкубаційні яйця, добовий та ремонтний молодняк тільки з територій та господарств, благополучних щодо грипу та інших інфекційних захворювань птиці;
  • проводити заходи, направлені на знищення гризунів, ектопаразитів і недопущення залітання диких, синантропних птахів у пташники та місця зберігання кормів.

Мар’їнське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області звертається до власників птиці в разі загибелі птиці інформувати за телефоном 0504513894.