Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар’їнське управління Головного управління ДФС у Донецькій області повідомляє

«Легалізація заробітної плати та підвищення її рівня були і залишаються найважливішими напрямками роботи Мар’їнського управління Головного управління ДФС у Донецькій області» – наголосив начальник відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Олександр Бондар.

Більшість роботодавців забезпечують дотримання трудового законодавства, своєчасну виплату заробітної плати не нижче законодавчо встановленого рівня та перераховують до бюджетів з нарахованих та виплачених працівникам доходів податки та єдиний соціальний внесок, але на жаль, як свідчить практика, серед роботодавців малого та середнього бізнесу зустрічаються такі, які з метою мінімізації витрат та отримання максимального прибутку приховують трудові відносини та фактичну заробітну плату.

Трудові відносини у різноманітні способи приховуються від держави та суспільства, працівник отримує гроші за свою роботу, але працює без жодних визнаних та забезпечених законом зобов’язань з боку роботодавця. Або людина «офіційно» є найманим працівником, має трудовий договір, трудову книжку, посаду тощо, але в обумовлений день отримує «додаткову винагороду від шефа» – готівку у конверті.

Дуже часто за такою щедрістю роботодавця криється не тільки бажання не платити зайвого державі, але й бажання уникнути будь-яких зобов’язань перед працівником – гарантованої законодавством оплачуваної відпустки, оплати тимчасової непрацездатності, компенсацій за травми та каліцтва на робочому місці. Навіть приховуючи лише частину зарплати, роботодавець робить «ведмежу послугу» офіційно працевлаштованим працівникам, адже майбутня пенсія і велика кількість соціальних виплат безпосередньо залежать від офіційного рівня зарплати та сплаченого з неї єдиного соціального внеску.

Держава зробила крок на зустріч бізнесу, знизивши ставку єдиного соціального внеску майже вдвічі – до 22 відсотків. З 01.01.2018 року встановила мінімальну заробітну плату на рівні   3 723 гривні.

Посадовець наголосив, що кожен працюючий громадянин має стати на захист своїх прав, вимагаючи офіційного оформлення трудових відносин та закликав роботодавців своєчасно оформлювати трудові відносини з найманими працівниками, відображати в звітності реальну зарплату.

Нагадав, що в разі порушення трудового законодавства роботодавцями наймані працівники можуть звернутися до відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Мар’їнського управління Головного управління ДФС у Донецькій області та мають можливість повідомити про випадки виплати зарплати в «конвертах»  за телефоном (062-78)3-36-39.