Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар’їнський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді повідомляє

До Дня родини Мар’їнським районним центром соціальних служб для  сім’ї,  дітей та  молоді наприкінці червня-початку липня на території району проведено інформаційну та роз’яснювальну роботу щодо запровадження патронату над дитиною. Всього проведено 8 заходів, якими охоплено  80 чоловік.

Патронатна сім’я – це тимчасова родина для дитини, яка опинилась в складних життєвих обставинах. Тобто такі діти не потраплятимуть в інтернатні заклади, а перебуватимуть в спеціально підготовленій сім’ї, де про них турбуватимуться, забезпечать догляд і реабілітацію. Оптимальний строк перебування дитини в такій сім’ї – до 3х місяців ( в окремих випадках – до 6-ти місяців). За цей час органи опіки та піклування повинні провести роботу з батьками дитини і визначити, де їй буде краще, при цьому можливість повернути дитину до батьків має бути пріоритетом в роботі з сім’єю.

Так, з метою ознайомити з умовами влаштування дитини в патронатну родину, обов’язками та правами дитини, яку влаштовують в таку родину, а також про договір, оплату, строки перебування дитини 15 червня фахівцем із соціальної роботи Ярошенко Анною в Костянтинівській сільській раді було проведено групову роботу з колективом працівників сільської ради на тему: «Шукаємо патронатних вихователів». Учасники активно обговорювали тему в процесі. Фахівцем були роздані буклети, в яких детально висвітлена тема групової роботи. Загалом  прийняли участь 6 чоловік, які зможуть розповсюджувати отриману інформацію на території села Костянтинівка.

19 червня фахівцем із соціальної роботи Соколенко Вітою на базі Новоселидівської сільської ради було проведено групову роботу на тему: ««Патронат.  Що необхідно знати?»,  метою якої було ознайомити учасників з поняттям «патронатні сім’ї», хто має право бути патронатними батьками, які їх права та обов’язки.  Роботою було охоплено 8 чоловік.

21 червня фахівцем із соціальної роботи Пойдіміровою Оленою на території  Єлизаветівської сільської ради було проведено рекламну акцію «Збережемо сім’ю!» щодо створення патронатних сімей. З вчителями школи, з представниками сільської ради, місцевими жителями проведено бесіди, роздано пам’ятки. Роботою охоплено15 осіб.

22 червня фахівцем із соціальної роботи Любченко Тетяною було проведено групову роботу з працівниками Дачненської сільської ради «Сімейний патронат: запровадження кращих практик альтернативного догляду дітей, які тимчасово залишилися без батьківського піклування», метою якої було формування позитивної громадської думки щодо забезпечення тимчасового догляду, виховання та реабілітації в умовах патронатної сім’ї дітей, які можуть залишитися без батьківського піклування. Роботою було охоплено 9 чоловік.

Фахівцем із соціальної роботи Кругловою Оксаною 27 червня на території Богоявленської сільської ради було проведено групову роботу з працівниками Богоявленської сільської ради, працівниками ФАПу та працівниками ДНЗ №30 «Калинка» на тему «Вибір та підготовка кандидатів у патронатні вихователі», метою якої було проінформувати присутніх про запровадження в Україні послуги сімейного патронату як складової системи захисту дітей та підтримки сімей з дітьми. Було вручено інформаційні листівки. Роботою було охоплено 12 чоловік.

З метою пошуку кандидатів у патронатні вихователі  29 червня  фахівцем із соціальної роботи Феденко Мариною серед вихователів та працівників ДНЗ №33 «Барвінок» села Новоукраїнка було проведено групову роботу на тему «Патронатні сім’ї в Україні». Учасникам заходу було роз’яснено, хто такий патронатний вихователь і хто може ним стати, діти яких категорій  можуть бути влаштовані під патронат, які основні завдання патронатних вихователів, які в них права та обов’язки та багато інших питань, пов’язаних із створенням та  функціонуванням зазначених сімей. Наприкінці учасникам було продемонстровано відеоролик про вже існуючі патронатні сім’ї в Україні та роздано буклети. Роботою було охоплено 8 осіб.

07 липня фахiвцем iз соцiальноi роботи  Гарькавенко Наталією   на території  Максимiльянiвської сільської ради  було проведено групову роботу на тему: «Патронат».  Роздано  буклети, в яких  детально висвiтлена  тема групової роботи. Охоплено роботою 14 чоловік.

10 липня фахівцем із соціальної роботи Масло Лілією з колективом Будинка культури Зорянської сільської ради   була проведена групова робота на тему: “Патронатне виховання-родина замість дитячого будинку”. У ході бесіди були розглянуто такі поняття, як “патронатне виховання”, “патронатна сім’я” та законодавчі аспекти патронатного виховання, продемонстровано відеоролік: “Що дає патронат сім’ї та дитині.” Роботою було охоплено 8 чоловік.

Відомо, що інтернати та дитячі будинки не найкраще місце для виховання дитини. Досвід Європейських країн та США вже довів користь функціонування патронатних сімей для дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах.

20170705_100011

20170705_103927

Exif_JPEG_420

SAM_7763(1)

Изображение 001