Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар’їнський районний центр зайнятості повідомляє

Стимулювання роботодавців щодо підвищення зайнятості населення шляхом працевлаштування безробітних з компенсацією єдиного внеску

14 лютого в Консалтинговому центрі Мар’їнського районного центру зайнятості  проведено засідання Круглого столу на тему: «Стимулювання роботодавців щодо підвищення зайнятості населення шляхом працевлаштування безробітних з компенсацією єдиного внеску».

Відкрила засідання директор Мар’їнського районного центру зайнятості Галина Бурлака. Вона розповіла, що одним із напрямків стимулювання роботодавців та суб’єктів малого підприємництва до створення нових робочих місць є щомісячна компенсація фактичних витрат роботодавця на сплату єдиного соціального внеску за працевлаштування безробітних, яка передбачена ст. 26 і 27 Закону України «Про зайнятість населення» і надається службою зайнятості з 2013 року. Галина Бурлака проінформувала, що торік 39 роботодавців району отримали компенсацію єдиного соціального внеску за працевлаштування  безробітних.

Начальник відділу взаємодії з роботодавцями Ксенія Федів довела присутнім про основні вимоги до роботодавців для отримання компенсації: робоче місце повинно бути новим, тобто створеним в результаті діяльності суб’єкта господарювання, збільшення штатної чисельності працівників за умови відсутності скорочення (зменшення середньомісячної чисельності штатних працівників за попередні 12 місяців) або модернізації чи зміни технології виробництва, що потребують нових знань, навичок і вмінь працівника; роботодавець не повинен мати заборгованості зі сплати єдиного внеску. Вона також зауважила, що отримуючи матеріальну підтримку, роботодавець бере на себе певні зобов’язання: він повинен працевлаштувати безробітного на нове робоче місце строком не менше ніж на 2 роки; у разі звільнення працівника, за якого виплачувалася компенсація, з ініціативи роботодавця або за згодою сторін до закінчення цього терміну сума виплачених коштів повертається в повному обсязі залежно від джерела компенсації або ж на його робоче місце за направленням служби зайнятості працевлаштовується інший безробітний у межах дворічного терміну; роботодавець не може погіршувати умови праці, встановлені на день працевлаштування.

Крім того, якщо роботодавці планують створити нові робочі місця, то вони можуть заздалегідь звернутися до центру зайнятості для підбору кадрів з подальшим проходженням професійного навчання на замовлення роботодавців.

Підбиваючи підсумки засідання Круглого столу, директор центру зайнятості Галина Бурлака ще раз зосередила увагу, що вести легальний бізнес та створювати нові робочі місця корисно для обох сторін, і роботодавців, і робітників.

 фото1