Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар’їнський районний центр зайнятості повідомляє

1 березня директор Мар’їнського районного центру зайнятості Галина Бурлака провела брифінг на тему: «Пріоритетні завдання та напрямки діяльності служби зайнятості  у 2019 році». До участі у заході були запрошені представники засобів масової інформації: журналісти веб-сайту Мар’їнської районної державної адміністрації та загальнополітичної газети Донецької області «Новини регіону».

Підбиваючи підсумки роботи районного центру зайнятості у 2018 році, директор центру зайнятості повідомила, що за звітний період у центрі зайнятості було зареєстровано 845 вакансій. Це дозволило працевлаштувати 834 особи, що на 231 особу більше, ніж у 2017 році. Рівень працевлаштування в  2018 році  склав 73%.  Зростання цих показників відбулося завдяки злагодженії роботі фахівців центру зайнятості з роботодавцями району, впровадженню нових форм підбору кадрів роботодавцям, зокрема, на засадах рекрутингу.

Галина Бурлака  зазначила, що пріоритетними напрямками роботи залишаються поглиблення співпраці з органами місцевої влади та соціальними партнерами, передусім роботодавцями;  легалізація робочих місць та заробітної плати; підтримка підприємницьких ініціатив населення та сприяння розвитку малого та середнього бізнесу; подолання професійно-кваліфікаційного дисбалансу між попитом та пропозицією робочої сили шляхом проведення активної профорієнтаційної роботи з випускниками шкіл та організації професійного навчання безробітних; підсилена увага до громадян, які належать до соціально уразливих категорій, зокрема особам з інвалідністю, внутрішньо переміщеним особам, молоді, демобілізованим учасникам АТО, з метою підвищення їх конкурентоспроможності на ринку праці.

Директор Мар’їнського районного центру зайнятості наголосила на тому, що в службі зайнятості відбуваються істотні зміни, які спрямовані на покращення ефективності надання соціальних послуг клієнтам служби зайнятості. Державна служба зайнятості запустила в роботу сервіс «Електронна черга», за допомогою якого кожен може самостійно, не витрачаючи зайвого часу, записатись на індивідуальний прийом до фахівця будь-якого центру зайнятості України. Також на порталі Державної служби зайнятості працює сервіс з електронних послуг «Електронний кабінет», за допомогою якого роботодавці можуть розмістити інформацію про вакансії, а особи, що шукають роботу, мають змогу створити резюме, ознайомитися з можливостями профнавчання та отримати інші соціальні послуги служби зайнятості. З метою максимального наближення послуг до клієнтів, забезпечення доступності до інформаційного ресурсу обласною службою зайнятості розроблено 4 мобільних безкоштовних додатки на системі Android.

Під час брифінгу Галина Бурлака повідомила, що з січня 2019 року в державній службі зайнятості запроваджено інститут кар’єрного радника. Запровадження інституту кар’єрних радників активізує роботу державної служби зайнятості в цілому за всіма напрямами: від ініціювання модернізації обслуговування безробітних, роботодавців до розширення активних програм зайнятості населення. Інститут кар’єрного радника дозволяє змінити монолог на діалог між клієнтом та фахівцем служби зайнятості, які спільно та за взаємною згодою визначають кінцеву мету співробітництва та шляхи досягнення цієї мети. Громадянам рекомендується звертатися до кар’єрних радників державної служби зайнятості заздалегідь, а саме – до фактичного звільнення або коли особа лише замислюється над тим, щоб змінити роботу. Це підвищить шанси та можливості для працевлаштування без втрати наявної компетенції та кваліфікації. Державна служба зайнятості має надавати конкурентні послуги на ринку праці, які будуть користуватися попитом, саме тому сьогодні служба зайнятості робить нові кроки на шляху модернізації роботи.

DSCN9073