Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар’їнський районний центр зайнятості повідомляє

ЛЕГАЛЬНА ЗАЙНЯТІСТЬ — ГАРАНТІЯ ТРУДОВИХ ВІДНОСИН

17 травня в Мар’їнському районному центрі зайнятості проведено інформаційний  семінар «Легальна зайнятість» за участю представників Великоновосілківського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області. На черговому семінарі обговорили переваги отримання легальної заробітної плати та негативні наслідки тіньової зайнятості.

Фахівці відділу активної підтримки безробітних Мар’їнського РЦЗ повідомили присутніх, що використання найманої праці без оформлення трудових відносин містить у собі багато негативних моментів, які суттєво впливають на майбутнє людини. Так, погоджуючись на нелегальну роботу, найманий працівник позбавляє себе права на зарахування періоду роботи до страхового стажу, згідно з яким обчислюється пенсія, матеріальна допомога у разі настання безробіття, а також компенсація тимчасової непрацездатності. Звернули увагу на відмінності укладання трудового договору та цивільно-правової угоди, види шахрайства з питань працевлаштування в Україні.

Представники Великоновосілківського ОУПФУ в Донецькій області розповіли присутнім про основні положення пенсійної реформи, надали роз`яснення стосовно страхового стажу, який враховується під час призначення пенсії, ознайомили учасників семінару з умовами та порядком призначення, перерахунку та виплати пенсій, а також з можливостями, які мають громадяни, користуючись  веб-порталом Пенсійного фонду України, та запропонували зареєструватися на веб-порталі з метою самостійного контролю за сплатою роботодавцем страхових внесків.

1