Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар’їнський районний центр зайнятості повідомляє

27 лютого 2018 року Мар’їнським районним центром зайнятості проведено засідання Круглого столу на тему «План спільних дій щодо соціальної підтримки вразливих категорій  безробітних та їх соціальний супровід за підходом кейс-менеджмент». Мета заходу – забезпечення роботодавців та соціальних партнерів повною інформацією щодо новітніх форм роботи Мар’їнського районного центру зайнятості та вирішення проблемних питань з підтримки  вразливих на ринку праці категорій населення.

Відкрила захід директор Мар’їнського районного центру зайнятості Галина Бурлака. Вона звернула увагу на те, що сучасний ринок праці в Україні характеризується наявністю комплексу проблем, серед яких брак робочих місць для висококваліфікованих працівників, низький рівень заробітної плати, поширення тіньової зайнятості населення. Значною часткою клієнтів центру зайнятості є категорії громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Зокрема, особи,  яким до настання права на  пенсію за віком залишилося десять і менше років, жінки з малолітніми дітьми, молодь, яка шукає перше місце роботи, особи з інвалідністю, внутрішньо переміщені особи, учасники бойових дій.

У зв’язку з цим перед державною службою зайнятості постало завдання щодо повернення шукачів роботи, в тому числі з числа вразливих на ринку праці груп населення, до активної зайнятості.

З однією з таких послуг, а саме з соціальним супроводом при працевлаштуванні, що здійснюється за підходом кейс-менеджмент, ознайомила присутніх заступник директора Мар’їнського районного центру зайнятості Марина Вольвач. Вона розповіла, що робота за підходом кейс-менеджмент передбачає тісну взаємодію фахівця центру зайнятості з безробітною особою, під час якої відбувається оцінка потреб безробітного, життєвої ситуації, в якій опинилася особа, розробляється індивідуальний план роботи, надається допомога у розв’язанні особистих та соціальних проблем, які заважають працевлаштуванню, шляхом залучення інших партнерських організацій та фахівців до надання необхідних послуг. Також вона ознайомила присутніх з інноваціями, що запроваджуються в роботі центру зайнятості. Це запис і розповсюдження відеорезюме і відеовакансій з метою привернути увагу роботодавців до шукача роботи і  безробітних до вакансії, проведення скайп-співбесід, які полегшують та прискорюють підбір кандидатів на вакансії, створення консалтингових центрів та центрів розвитку підприємництва, застосування мобільних додатків, що полегшують доступ до інформації.

Під час Круглого столу відбулося обговорення питань можливої співпраці. За підсумками Круглого столу розроблено план спільних дій.

фото1