Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар’їнський районний центр зайнятості повідомляє

16 травня 2018 р. в рамках укладеного Меморандуму про співробітництво та партнерство між Донецьким обласним центром зайнятості та Донецькою обласною Лігою ділових і професійних жінок в Мар’їнському районному центрі зайнятості відбувся інформаційний семінар для безробітних «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці». Семінар проводився тренером Донецької обласної Ліги ділових і професійних жінок Веронікою Мацків в межах проекту Міжнародної організації з міграції (МОМ) «Покращення доступу уразливих груп населення, зокрема внутрішньо переміщених осіб, до послуг з попередження торгівлі людьми та скрінінгу».

До участі у заході були залучені 25 безробітних, більша частина з яких має статус ВПО. Не випадково саме внутрішньо переміщені особи були запрошені до участі у цьому заході. Як правило, люди, які втратили житло, роботу, опинилися в складних життєвих обставинах, частіше за інших потрапляють до лап торговців людьми, ведуться на їх привабливі пропозиції і стають жертвами торгівлі людьми.

Торгівля людьми – це особливо тяжкий злочин, жертвами якого може стати кожен з нас. За обсягами коштів, отриманих від цього злочинного бізнесу, вона посідає третє місце у світі. Постійно змінюються її форми. Сьогодні об’єктами торгівлі є не лише жінки, а й діти та чоловіки.

Учасники семінару переглянули відеоролик “Життя на продаж”, у якому підіймається тема рабства й експлуатації праці в сучасному суспільстві. Під час обговорення сюжету кожен мав змогу висловити свою думку щодо актуальності цієї проблеми для українського суспільства та отримати відповіді на питання, що стосуються попередження торгівлі людьми та легального працевлаштування.

Під час семінару учасники дійшли висновку, що торгівля людьми — актуальна проблема сьогодення; обговорили проблему нелегального працевлаштування, визначили стадії торгівлі людьми, групи ризику, наслідки; дізналися, як запобігти потраплянню в тенета торгівців людьми та де можна отримати всебічну допомогу, що гарантується державою.

Організатори заходу сподіваються, що отримані знання допоможуть клієнтам служби зайнятості захистити себе і своїх рідних від небезпеки потрапляння у сучасне рабство.

IMG_3250 — копия

IMG_3255 — копия