Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар’їнський районний центр зайнятості інформує

24 роки тому назад Генеральна асамблея ООН проголосила 3 грудня Міжнародним днем людей з обмеженими можливостями. Мета такого рішення цілком зрозуміла: люди з фізичними або психічними недугами мають почувати себе повноправними членами суспільства. Біля 10% людей, що живуть на нашій планеті,  інваліди. Цифра катастрофічна зі своїми маштабами. І треба визнати, що вона з року в рік збільшується.

Проблеми інвалідів в кожній державі схожі. Вони стосуються багатьох сфер людського життя: спілківання, освіти,  а також працевлаштування. Невід’ємним правом інвалідів є право на працю, незважаючи на обмежену працездатність. Право інвалідів на працю встановлено Законами України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» 21 березня 1991 року № 875-XII та «Про зайнятість населення» 05 липня 2012 року  № 5067-VI, які спрямовані на створення інвалідам реальних можливостей продуктивно працювати і передбачають конкретні механізми їх реалізації. Забезпечення трудової діяльності інвалідів є важливою соціальною функцією держави. У вирішенні цього завдання беруть участь не тільки відповідні органи центральної виконавчої влади, місцевого самоврядування, але й усі підприємства, установи, організації, незалежно від форм власності.

Протягом року на обліку у Мар’їнському районному центрі перебувало 68 інвалідів, з їх числа 11 осіб працевлаштовані. На сьогоднішній день у центрі зайнятості зареєстровано 35 інвалідів. До Міжнародного дня людей з обмеженими можливостями у центрі зайнятості був проведений День центру зайнятості для інвалідів, у якому взяла участь 31 особа. Учасниками заходу були особи з обмеженими можливостями з числа безробітних  і зайнятого населення. В ході заходу учасників було поінформовано про послуги та види допомоги, передбачені для осіб з обмеженими можливостями, про сприяння служби зайнятості в організації підприємницької діяльності, залучення до участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру, проходження професійного навчання, отримання ваучера для підтримання конкурентоспроможності осіб старше 45 років на ринку праці. Фахівці центру зайнятості надали широкий спектр послуг: ознайомили з ринком праці, що склався у районі, консультували з питань працевлаштування, провели  підбір підходящої роботи, оперативно вирішували проблеми осіб з інвалідністю.

На долю інвалідів випали нелегкі випробування, однак вони, долаючи труднощі, проявляють виняткову силу духу і непохитну віру в життя. Вони пристосовуються як можуть зі всіх своїх сил. І для їх виживання не потрібно щось особливе, лише елементарне – можливість жити, жити серед людей, працювати, бути в суспільстві і відчувати себе людьми, як і всім нам. Ми всі рівні перед Богом.

У цей День всі повинні приєднатися до цієї міжнародної ініціативи  і побажати всім, хто не байдужий цій проблемі, сил і здоров’я, засобів і успіху. Захищаючи гідності інвалідів ми захищаємо своє людське обличчя. Інвалідність – це не вирок. Практика показує, що інваліди можуть бути і стають повноцінними і високо ефективними членами суспільства, відмінними фахівцями і навіть політиками, економістами, соціально активними і життєствердними людьми, які надихають багатьох, в тому числі і абсолютно здорових членів нашого суспільства.

2

OLYMPUS DIGITAL CAMERA