Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

Масляна іде, весну веде!

Масляна – це свято, яке прийшло до нас із сивої давнини. Це наш спадок від язичницьких часів, яке зберіглося й прижилося в  народі  й після прийняття християнства.  Масляна – це проводи зими й очікування тепла, весняного сонця.

17 лютого о 12 годині  на площі Миру м.Курахове  розвернулося справжнє гуляння з народними  іграми та забавами, виступом  фольклорного гурту «Журавка» та солістки- вокалістки Лілії Пащенко, традиційними  лотереєю, ярмарком і незамінним атрибутом Масляної,  – млинцями – символом  весняного сонця і тепла.

Уся Масляна – неймовірне дійство, яке кожному її учаснику запам’ятається на весь рік. Сміливці випробовували себе на міцність, намагаючись залізти на самий верх обрядового стовпа та  отримати  приз. Традиційно спалили  солом’яне опудало, а  його  попіл розвіявся за вітром, тож як і зима, уже зовсім скоро здасть свої позиції й поступиться місцем весні. Люди проводили зиму, вони втомилися від снігу й морозу. Усі в очікуванні теплого сонечка, яке, наче золотистий млинець, скоро високо підніметься над небосхилом. Розпочався відлік часу до початку весни.
Масляна відбулася – весна розпочалася!

28070887_1297475380396246_3884578933614159982_o — копия

27913332_1297475623729555_3240971558802438594_o — копия

17 лютого 2018 року о 12:00 годині на площі перед Богоявленським сільським будинком народної творчості відбулося народне гуляння, проводи зими та зустріч весни “Масляна іде, весну веде” . Свято відкрила ведуча та солістка Катерина Савчук з піснею “Україна, україна”. В святковій програмі лунали українські народні та сучасні пісні у виконанні народного вокального ансамблю “Журавонька” та солістів Богоявленського СБНТ.

Привітати жителів села Богоявленка з Масляною завітали учасники художньої самодіяльності Новоукраїнського сільського будинку народних традицій з веселими піснями. Також зі святом всіх присутніх привітали учасники бойових дій АТО. Наприкінці свята була проведена конкурсно-розважальна програма,в якій приймали участь не тільки жителі села,а й військовослужбовці. Традиційним  стало спалювання солом’яного опудала. Всі залишилися задоволені та весело водили хоровод біля багаття.

BK4VFDFyf64 — копия

Qejyh1wvXyM (1) — копия
Працівники Максимівського  сільського  клубу та сільської бібліотеки підготували для учнів і вчителів загальноосвітньої школи свято “Весела Масляна”. Діти ознайомились із традиціями святкування Масляної в Україні і світі, водили хороводи, співали пісні, грали в ігри, переглянули виставку-пригощання “Щедра Масляна”. Наостанок всі присутні пригощалися чаєм і традиційними стравами на Масляну – смачними варениками і млинцями. Завершилось свято обрядом спалювання опудала Зими і сподіваннями на швидкий прихід Весни.

 IMG_0954 — копия

IMG_0996 — копия