Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

Міні – ярмарок вакансій для осіб з інвалідністю

23 лютого 2017 року  Мар’їнським районним центром зайнятості проведено міні-ярмарок вакансій для осіб з обмеженими фізичними можливостями.

Захід відбувся на замовлення роботодавців з метою прискорення укомплектування робочих місць за спеціальностями: слюсар–ремонтник, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, робітник з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва, обхідник траси гідрозоловилучення та золовідвалів, обхідник водопровідно-каналізаційної мережі, прибиральник виробничих приміщень. У ньому прийняли участь 3 роботодавця, 32  безробітних та 8 осіб із зайнятого населення.

Під час ярмарку проводились індивідуальні співбесіди роботодавців з претендентами, які виявили бажання працевлаштуватись на цих підприємствах.

Чинне законодавство покладає на роботодавців обов’язок щодо працевлаштування інвалідів (ст.72 КЗпП України). Це зумовлено тим, що згідно із Законом України від 21.03.91 р. № 875-XII «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» (далі – Закон № 875), держава гарантує їм рівні з усіма іншими громадянами можливості для участі в економічній, політичній і соціальній сферах життя суспільства та створює для інвалідів потрібні умови, які дають можливість вести повноцінний спосіб життя згідно з їх індивідуальними здібностями та інтересами.

Представники роботодавців  ТОВ «Агрофірма «Світанок», ТОВ «Центральна збагачувальна фабрика «Курахівська», ВП «Курахівська ТЕС» ТОВ ДТЕК «Східенерго»  ознайомили безробітних з вакансіями, які необхідно укомплектувати, умовами праці на підприємствах, вимогами до майбутніх претендентів. Особливу увагу звернули на розмір заробітної плати та соціальні гарантії працівників на підприємствах.

Спеціалісти центру зайнятості ознайомили присутніх зі станом місцевого ринку праці та послугами, що надає служба зайнятості безробітним та роботодавцям. Особливу увагу звернули на те, що працевлаштування інвалідів — це обов’язок роботодавців, передбачений статтею 12 Закону України «Про охорону праці» від 14 жовтня 1992 року № 2694-XII та статтею 18 Закону № 875. Згідно з положеннями нормативних актів, підприємства зобов’язані не тільки створювати для працевлаштування інвалідів робочі місця, зокрема, спеціальні робочі місця, але й вживати додаткових заходів безпеки праці, які відповідають специфічним особливостям цієї категорії працівників, а також створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації, з урахуванням рекомендацій медико-соціальної експертизи, зазначених в його індивідуальній програмі реабілітації і забезпечувати інші встановлені для інвалідів соціально-економічні гарантії.
Крім того, у передбачених законодавством випадках, роботодавець повинен організувати навчання та перекваліфікацію працюючого інваліда відповідно до медичних рекомендації стосовно його інвалідності.