Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

На Донеччині тривають жнива: урожай збери та податки заплати

З травня на теренах Донеччини розпочалась операція «Урожай – 2019», яка спрямована на детінізацію агросектора, земельних і трудових відносин.

Головне управління ДФС у Донецькій області в рамках проведення цієї операції звертає увагу сільськогосподарських товаровиробників, громадян, які є власниками земельних ділянок площею понад 2 га та власними силами обробляють такі земельні ділянки на неухильне виконання під час провадження діяльності вимог чинного законодавства, яке регулює земельні відносини, питання оподаткування, оформлення використання найманої праці та оплати праці.

Слід визначити, що на теперішній час законодавчо не врегульовано окремої ставки для оподаткування доходів громадян, які одноосібно обробляють земельні частки з метою отримання прибутку, та відсутня мінімальна база для оподаткування.

У зв’язку із зазначеним, нагадуємо, що згідно з п.п. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу фізичної особи (не підлягають оподаткуванню) доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України, для ведення:

особистого селянського господарства та/або земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари. При цьому розмір земельних ділянок, зазначених в абзаці другому п.п. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 Кодексу, а також розмір виділених в натурі (на місцевості) земельних часток (паїв), які не використовуються (здаються в оренду, обслуговуються), не враховуються.

Якщо розмір земельних ділянок, зазначених в абзаці третьому п.п. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 Кодексу, перевищує 2 гектари, дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах.

Враховуючи зазначене, якщо фізичною особою отримано доходи в результаті обробітку земельних ділянок, які перевищують норми, встановлені п.п. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 Кодексу, та з яких не утримано податок на доходи фізичних осіб та військовий збір, така фізична особа зобов’язана подати податкову декларацію про майновий стан і доходи та сплатити податкові зобов’язання у визначений законодавством строк.

Враховуючи наведене, податківці Донеччини, наполегливо рекомендують сільськогосподарським товаровиробникам, громадянам, які власними силами обробляють земельні ділянки, не нехтувати нормами законодавства, та задекларувати свої доходи.

Адже, детінізація агросектора це шлях до економічного процвітання українських сіл в майбутньому та росту добробуту громадян.