Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

«Немає більшої сили, як стійкість духу добровольця»

День українського добровольця відзначається з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань.

У школах Марʼїнського району ранок 14 березня почався загальношкільними лінійками, класоводи початкових класів провели з учнями інформаційні хвилинки «Вони захищають країну», «Герої нескореної Батьківщини» тощо. Також учні 8-11 класів мали можливість переглянути та обговорити відеофільми «Біль мого народу», «Добробати» та ін. Були проведені уроки мужності для учнів 9-11 класів з теми «Немає більшої сили, як стійкість духу добровольця».

З нагоди відзначення нової пам’ятної дати, що святкується у нашій країні вдруге, в Успенівській школі було проведено інформаційну хвилинку. Учитель історії нагадала учням про перебіг подій Революції Гідності, роль в ній учасників Самооборони Майдану, які згодом першими поповнили ряди українських добровольчих формувань.

Учні 6 класу Новоукраїнської школи висловили слова шани та вдячності всім добровольцям України, прочитали вірші для всіх захисників і особисто для земляка – Перетятька Сергія Анатолійовича, який захищав Україну в зоні АТО.

В Максимівській школі учні взяли активну участь у літературно-музичній композиції «Вони для нас виборюють життя», дізналися про створення Національної Гвардії України та пам’ятну монету «День українського добровольця», яку з нагоди свята ввів в обіг національний банк України.

В Мар’їнській загальноосвітній школі №2 п’ятикласники з гордістю слухали розповідь про лейтенанта бригади швидкого реагування Нацгвардії Володимира Максиміва та Євгена Яранцева – молодшого лейтенанта окремого штурмового батальйону «Айдар».

Відзначався День українського добровольця і в Мар’їнській школі №1, де старшокласники на уроці мужності «Немає більшої сили, ніж стійкість духу добровольця» декламували патріотичні вірші, переглянули відеоматеріали про добровольчий батальйон «Донбас».

В початкових класах Павлівської школи класоводи пояснили своїм вихованцям значення слова «доброволець», повідомили, коли Верховна Рада України установила цю знаменну дату.

Українські добровольці – це приклад мужності та героїзму, самовідданості та патріотизму для підростаючого покоління. Проведені заходи були націлені на виховання в учнів почуття гордості за українських добровольців, які першими пішли захищати країну, почуття національної самосвідомості та громадянської активності, сприяли формуванню в учнів активної життєвої позиції. Вихованці та педагоги навчальних закладів хвилиною мовчання вшанували пам’ять воїнів-добровольців, які героїчно загинули на сході України, захищаючи рідну землю.

01 — копия

02 — копия

Безымянный — копия