Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

О, мово рідна, ти чудова!

Як парость виноградної лози,
Плекайте мову. Пильно в ненастанно
Політь бур’ян. Чистіша від сльози
Вона хан буде. Вірно і слухняно
Нехай вона щоразу служить вам,
Хоч і живе своїм живим життям.

(М.Рильський)

21 лютого 2018 року всі загальноосвітні заклади Мар’їнського району святкували Міжнародний день рідної мови.

Зокрема в Мар’їнській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1 з нагоди святкування Міжнародного дня рідної мови було організовано імпровізований театр, акторами якого були учні всіх класів без винятку. Глядачі зустрілися з персонажами народних казок та героями творів майстрів українського слова: Лесі Українки, Івана Котляревського, Миколи Куліша, Івана Карпенка-Карого, Василя Симоненка.

А ось у Максимівській школі відбулося загальношкільне свято, «Без рідної мови нема України». Це свято пройшло цікаво та пізнавально. Конкурси, мовні ігри, турніри розвивали творчість школярів, вчили бути спостережливими, кмітливими та креативними. Учні з хвилюванням, виразно читали вірші про рідну мову. Також діти розігрували сценки з «життя» частин мови, особливо сподобалось учням  бути «В гостях у іменника».

У всіх загальноосвітніх навчальних закладах району вчителі та учні написали «Диктант єдності» під назвою «Без мови немає народу». Проведені заходи дали школярам можливість виявити свої творчі та інтелектуальні здібності, сприяли патріотичному та естетичному вихованню підростаючого покоління.

222 — копия

IMG_2969 — копия

IMG_3203 — копия