Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

О слово рідне, що без тебе я!

У Максимівській ЗОШ І-ІІ ступенів постійно ведеться робота з виховання патріотизму як у процесі уроку, так і в позакласній діяльності. Засобами мистецтва слова виховується любов до України, повага до її мови, історії, звичаїв, традицій.

Тому 21 лютого, у Всеукраїнський  день рідної мови, у школі відбулися виховні заходи, присвячені цій даті. З учнями початкових класів була проведена конкурсна програма «У слові народу – золото правди». Учителі 2 – 4 класів так організували свято, що діти досліджували і пізнавали мовні поняття шляхом відкриття, особливо цьому допомагали жваві емоційні ігри, що сприяли розвитку фантазії дітей (учителі: Анісімова І.В., Свистун Л.І., Луцик Д.В.).

З учнями старших класів з метою показати красу української  мови, її багатство і велич, виховання любові до рідної мови, гордості за український народ, який має славне минуле і багату творчу спадщину, була проведена літературно-музична композиція «О слово рідне, що без тебе я!». Її підготували учитель музики Гайдаш А.В. та вчитель української мови та літератури Саєнко Л.Т.

Діти активно декламували вірші про рідну мову, брали участь у сценках, співали пісні. Наприклад, у виконанні шкільного ансамблю «Джерельце» прозвучали пісні: «Це моя земля», «Там червона калина», «Це моя країна», «На добро» та інші.

Звеселила глядачів гумореска «Кухлик» П. Глазового , яку виразно прочитала напам’ять учениця 7 класу Ковальова Катерина.

Під час заходу учні переглянули презентацію «Розвиток української мови», з якої діти глибше дізнались про страдницький шлях рідної мови.

 Також цього дня учні 5 – 7 класів написали єдиний диктант під назвою «Україна – наша земля, наша Батьківщина».

Ці виховні заходи допомогли учням поглибити знання, одержані на уроках мови, розвивати індивідуальні здібності дітей, їх творчу уяву, формувати українознавчу компетентність.

IMG_5041

IMG_5070

IMG_5063