Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

Онлайн-виставка архівних матеріалів до 75-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

?????????????????????????????????????????????????????????

Війна… Страшна війна минулого століття, пекуча рана, яка болить досі чи не в кожній родині України.  75 років минуло з тієї тривожної ночі, коли замовкли останні постріли гармат на українських землях, прийшов мир, настала тиша, за яку заплачено ціною життя мільйонів українців.

8 та 9 травня 2020 року Україна, разом з усім світом, відзначає День пам’яті та примирення, День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Пам’ять. Це не просто частина історії. Пам’ять – це наша совість, наш біль, наша гордість. Пам’яті наших дідів та батьків, синів та старших братів, пам’яті вічно молодих солдатів і офіцерів, що мужньо боролися з ворогом і перемогли!

Ми пам’ятаємо, якою страшною трагедією для українців була друга світова війна. Ми пам’ятаємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає.

 

НЕ ЗАГАСИТИ ПАМ’ЯТІ ВОГОНЬ

3

Українці зробили надзвичайно вагомий внесок у перемогу над нацизмом, ставши однією з націй-переможниць. Мільйони українців зі зброєю у руках боролися з нацизмом упродовж усієї війни. Україна дала Червоній Армії 7 командуючих фронтами і арміями, 200 генералів, понад 6 мільйонів солдатів, сержантів і офіцерів. Близько 120 тисяч українців зустріло нацистів у вересні 1939 р. у складі польської армії. У наступні роки також понад 130 тисяч українців воювали в інших арміях Антигітлерівської коаліції (США, Британської імперії, Франції). Сотні тисяч українців боролись із нацизмом у Русі Опору.

Згідно із статистичними даними Центру історичної політології Інституту політичних та етнонаціональних досліджень ім. Кураса НАНУ загальні людські втрати України від війни, включно із убитими, померлими, жертвами концтаборів, депортованими, евакуйованими, тими, хто відійшов разом із німцями, становлять до 14 мільйонів осіб. Від 1 січня 1941 року до 1 січня 1945 року населення України зменшилося із 40,9 мільйони до 27 мільйонів осіб.

У результаті бойових дій в Україні було зруйновано понад 700 міст і містечок, десятки тисяч сіл. Київ знищено на 85%, Харків – на 70%, великої розрухи зазнали Дніпропетровськ, Запоріжжя, Полтава, повністю знищено Тернопіль. Було зруйновано 2 мільйони будинків, унаслідок чого понад 10 мільйонів людей залишилися без даху над головою.

Пам’ятаймо минуле заради майбутнього !

До 75-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні пропонуємо до уваги

ОНЛАЙН-ВИСТАВКУ архівних матеріалів

Завантажити (PDF)

За матеріалами архівного відділлу райдержадміністрації