Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

Оновлена Донеччина

15.11.2018

У Краматорську запустили другу чергу регіонального полігону твердих побутових відходів

15 листопада за участі голови Донецької облдержадміністрації Олександра Куця, директора департаменту екології та природних ресурсів Сергія Натруса та директора КП «Донецький регіональний центр поводження з відходами» Олександра Грубича в Краматорську відбулось введення в експлуатацію другої черги регіонального полігону твердих побутових відходів: три карти загальною площею 12 га, побудованих за сучасною французькою технологією, що убезпечує ґрунти від забруднення фільтратами.

Розпочалось будівництво другої черги у серпні минулого року, на що з обласного бюджету спрямували 132 млн грн.

Потужності полігону дозволяють використовувати його протягом 30 років. Є плани на побудову сміттєпереробного заводу. У такому разі користування може стати набагато довшим.

Що стосується першої черги краматорського полігону ТПВ, то після повного заповнення вона буде рекультивована.

За словами керівника Донецької обласної ВЦА, крім Краматорська подібні сучасні полігони твердих побутових відходів невдовзі запрацюють й у інших містах області.

«Очікуємо запуск подібних сучасних полігонів твердих побутових відходів у Волновасі, Кураховому та Нікольському районі. Таким чином ми повністю закриємо потреби області в захороненні сміття», – зауважив Олександр Куць.

Присутні мали можливість спостерігати вивантаження першої машини з ТПВ.

На форумі «Наука. Бізнес. Інновації» презентували новий сайт Донецької ОДА

Сьогодні у Краматорську під час першої панельної дискусії «Відкритий регіон як драйвер розвитку країни» заступник голови Донецької ОДА Ігор Стокоз розповів про новий сайт облдержадміністрації, який було створено за підтримки Програми відновлення та розбудови миру, ПРООН в Україні.

Над проектом працювала Компанія «KitSoft», яка успішно займається створенням веб-сайтів та порталів урядових організацій, міністерств, міжнародних організацій. Розробка сайту тривала понад 3 місяці.

При підготовці технічного завдання та макету сайту розробники спільно зі спеціалістами ДонОДА та ПРООН намагалися врахувати всі недоліки двох попередніх сайтів, запровадити нові зручні електронні сервіси та інноваційні підходи до оприлюднення інформації.

Новий сайт має сучасний дизайн, з розширеним функціоналом для різних категорій користувачів, що відповідає сучасним технологіям, тенденціям і вимогам до сайтів органів державної влади. Також сайт має зрозумілу адміністративну панель для повного і часткового управління системою. Повноцінна реалізація розмежування прав доступу, відстеження і протоколювання дій користувачів. Забезпечено доступність веб-контенту для широкого кола користувачів, сайт адаптований до потреб людей з порушенням зору.

«Основна і головна конкурентна перевага – це індивідуальний підхід до розробки сайту, що дало можливість врахувати всі моменти, побажання та пропозиції замовника, тобто наші. Головне, що ми намагались зробити – створити новий портал для мешканців Донецької області, враховуючи всі особливості нашого регіону. Саме тому, зараз, ми відкриті до зауважень до пропозицій з вашого боку для того, щоб створити дійсно корисний ресурс. Ми завжди готові до співпраці та конструктивної критики», – зазначив Ігор Стокоз.

Також він подякував всім міжнародним партнерам за постійну підтримку та допомогу області та зазначив, що Донецька ОДА сподівається, що продовжить співпрацю з ПРООН у напрямку розвитку інформаційного простору області.

 

25.10.2018

У Краматорську розпочався дводенний форум «Ефективне місцеве самоврядування як запорука демократичної та правової держави»

Сьогодні, 25 жовтня, у Краматорську розпочався масштабний дводенний форум «Ефективне місцеве самоврядування як запорука демократичної та правової держави». Захід організовано Донецькою та Луганською облдержадміністраціями, Комітетом Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України за підтримки Ради Європи.

У форумі беруть участь народні депутати України – члени Комітету, голови профільних підкомітетів, представники центральних органів виконавчої влади, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування України, представники всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування, експертного та наукового середовища, міжнародні партнери.
В рамках заходу планується обговорити стан розвитку місцевого самоврядування та актуальні питання законодавчого регулювання у зазначеній сфері, стратегічне планування як інструмент нової регіональної політики, вирішення питань ВПО, розвитку суспільного мовлення та мовлення громад, інструменти безпеки в громадах, а також ознайомитися з європейським досвідом та стандартами у відповідних сферах.

Заступник голови Ради Європи в Україні Олена Литвиненко та перший заступник голови Донецької ОДА Євген Вілінський  урочисто відкрили захід  та привітали учасників форуму. Олена Литвиненко у своїй промові подякувала організаторам форуму та висловила сподівання, що сьогоднішня дискусія буде цікавою та результативною.

«Для Ради Європи є надзвичайно важливим підтримати цей форум. Це вже третій поспіль форум, і проведення таких заходів вже стало гарною традицією. Сподіваюсь, що така співпраця продовжиться і надалі», – наголосила Олена Литвиненко.

Вона також розповіла, що організатори взяли за основу реформу децентралізації, бо вона є вкрай важливою для України сьогодні – це комплексна, всеохоплююча реформа, яка стосується всіх сфер життєдіяльності.

«Сьогодні перед нами стоять надзвичайні виклики. Я думаю, що жодна країна не проводила таку глобальну реформу в такий короткий термін, ще й в умовах війни. Тому ми сьогодні будемо говорити про проблеми, які є на Донбасі, ми повинні сьогодні обговорити питання освіти та спроможності місцевих громад», – наголосив перший заступник голови ДонОДА.

Він також зазначив, що вчора у Донецькій ОДА відбулась зустріч з представниками Ради Європи на якій говорили про координацію надання міжнародної допомоги. Проблема полягає в тому, що є велика кількість проектів, які зосереджені в певних громадах, а деякі ОТГ залишаються неохопленими.

«Вірю в те, що саме сьогодні ми зможемо обговорити всі ці проблемні питання та знайти правильні рішення», – наголосив Євген Вілінський.

 

14.10.2018

Донеччина святкує День захисника України

Сьогодні, 14 жовтня, в Краматорському парку імені Пушкіна на честь Дня захисника України відбуваються святкові обласні заходи.
Урочистості розпочались урочистим привітанням голови Донецької облдержадміністрації Олександра Куця, Головнокомандуючого Операцією об’єднаних сил Сергія Наєва та народних депутатів.
У святковому марші пройшли високопосадовці разом з мешканцями Краматорська. Діти та молодь привітали українських захисників флеш-мобом та пам’ятними подарунками.
Зранку для мешканців та гості міста на виставці знаходяться унікальні зразки озброєння та військової техніки.
У парку також пройшов обласний турнір з армспорту, експозиція майстрів декоративно-прикладного мистецтва «Місто майстрів», флеш-моб духових оркестрів, козацький квест «Ми – юні захисники України», показові виступи козацьких традицій, дитяча легка атлетика за програмою IAAF, патріотичний вишкіл «Теренова гра».
Зараз для всіх присутніх співають популярні українські гурти Ivan NAVI, BARABANOVA, Карпатська Тайстра, Астрая та Анжеліка Рудницька. Ведучий заходу – Володимир Талашко, а також відбудеться показовий виступ вихованців ОСДЮСШОР з велоспорту.
Родзинкою вечора стане запальний концерт українського рок-гурту Kozak system.

Олександр Куць відвідав військовий госпіталь та привітав захисників України

Сьогодні голова Донецької облдержадміністрації, керівник обласної військово-цивільної адміністрації Олександр Куць  спільно з представниками Командування ООС відвідав мобільний військовий госпіталь у м. Часів Яр.

Очільник області побажав військовослужбовцям скорішого одужання та привітав зі святом.

Олександр Куць ознайомився з умовами лікування військових, поспілкувався з начальником 65-го  мобільного військового госпіталю, підполковником медичної служби Віктором Пилипенко стосовно надання допомоги від обласної ВЦА. Також обговорили питання щодо виділення приміщення для розташування шпиталю ближче до м. Бахмут у зв’язку із зручним транспортним сполученням та наявністю сучасного обладнання. Олександр Куць запевнив, що Донецька ОДА сприятиме у вирішенні цього питання.

Мешканців Донецької області привітали з Днем захисника України

Сьогодні, 14 жовтня, у Краматорську в парку імені Пушкіна на честь Дня захисника України, Покрови Пресвятої Богородиці та Дня українського козацтва голова Донецької облдержадміністрації Олександр Куць привітав усіх мешканців Донеччини.

Він побажав здоров’я, наснаги, успіхів тим, хто зараз знаходиться на фронті. Підкреслив, що кожен мешканець області є захисником, незалежно від статі або віку.

«Це свято незламного духу та щирої віри. У часи, коли російський агресор привів до нашої домівки війну, ми разом з вами показали, що захисниками можуть у нас бути всі, незалежно від віку та статі. Це були жінки, чоловіки та, навіть, діти. Степану Чубенко було 16 років. Нещодавно в районі шахти Бутівка загинула ще одна українська героїня, якій було всього 19, – Олеся Бакланова. Гадаємо тисячі українців, які віддали найцінніше – своє життя за мирне небо над Україною. Їм слава, вічна пам’ять, а їхнім батькам та рідним – наша вдячність, глибока пошана. У цей святковий день всім тим, хто зараз перебуває на фронті, хто зміцнює нашу Україну в тилу, хотів би побажати заступництва Пресвятої Богородиці, здоров’я, успіхів, наснаги і миру, але виключно через нашу перемогу! Зі святом усіх! Слава захисникам України! Слава Україні!», – наголосив Олександр Куць.

Разом з керівником Донецької обласної ВЦА Олександром Куцьом краматорчан та мешканців області привітав Головнокомандуючий Операції об’єднаних сил Сергій Наєв.

В режимі онлайн з Києва присутніх привітав Президент України Петро Порошенко під час участі у молитовному заході за Україну.

 

28.09.2018

На колегії обговорили соціальний, економічний розвиток області та підготовку до опалювального сезону

 27 вересня в Донецькій ОДА за участі голови Донецької облдержадміністрації Олександра Куця відбулось засідання колегії. Участь у засіданні також взяв Командувач об’єднаних сил генерал-лейтенант Сергій Наєв.

Під час заходу обговорили питання ходу виконання в першому півріччі поточного року Програми економічного і соціального розвитку Донецької області на 2018 рік та основні напрями розвитку на 2019 і 2020 роки, стану підготовки підприємств житлово-комунального господарства та електроенергетики області до роботи в осінньо-зимовий період 2018-2019 років, ходу реалізації проектів, відібраних до фінансування в рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України Європейського інвестиційного банку. Зосередили увагу присутніх виконанні Плану заходів щодо створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення на 2017-2021 роки на території Донецької області, стані дотримання законодавства з питань праці та заробітної плати роботодавцями, зокрема в бюджетній сфері та погодженні Регіональної програми «Ліси Донеччини» на 2018-2022 роки.

Також слово надали голові Донецької обласної організації інвалідів ВОІ СОІУ Надії Паламарчук. Вона акцентувала увагу присутніх на необхідності побудови на інфраструктурних спорудах елементів доступності для людей з обмеженими можливостями здоров’я, зокрема на нових центрах надання адміністративних послуг, опорних  інклюзивних школах.

Керівник Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Олександр Куць нагородив за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм кращих спеціалістів області.

10.09.2018

Розпочався прийом Конкурсних робіт обласного конкурсу пам’яті журналіста Ігоря Александрова «Свобода слова»

Мета Конкурсу – підвищення творчої активності журналістів Донецької області, стимулювання зростання їх професійної майстерності, привернення уваги до проблем громадянського суспільства, зміцнення довіри до засобів масової інформації, мотивування молодих журналістів до пошукової та аналітичної роботи, а також до роботи в жанрі журналістського розслідування, формування у жителів Донецької області поваги до професії журналіста.

До участі в Конкурсі запрошуються журналісти та журналістські колективи друкованих, телевізійних, радійних та електронних засобів масової інформації Донецької області.

Роботи на Конкурс можуть висуватися як засобами масової інформації, так і самими авторами.

Для участі в Конкурсі подається заявка учасника (юридичної або фізичної особи) (згідно з додатком), засвідчена головним редактором або керівником юридичної особи засобу масової інформації, та конкурсна робота. Подавати заявку на участь можна як в одній, так і в декількох номінаціях одночасно.

Конкурсні роботи разом із заявкою направляються за адресою: 84306, м. Краматорськ, вул. Олекси Тихого, буд. 6, з приміткою «На конкурс «Свобода слова».

Детальніше про участь у конкурсі можна ознайомитися за наступним посиланням: http://dn.gov.ua/rozporyadzhennya-golovy-oda-vid-31-07-2018-948-5-18-pro-zatverdzhennya-polozhennya-pro-oblasnyj-konkurs-pam-yati-zhurnalista-igorya-aleksandrova-svoboda-slova-sered-zhurnalistiv-ta-tvorchyh-kolektyviv/

Телефон для довідок – Литвинова Ангеліна Олександрівна,  м.т. 0952004259.

08.09.2018

«Донеччина пишається своїми спортсменами», – Олександр Куць

Сьогодні у Краматорську голова Донецької ОДА Олександр Куць зустрівся з провідними спортсменами, тренерами, фахівцями спорту. Очільник області привітав присутніх з Днем фізичної культури і спорту та вручив Почесні грамоти та подяки Міністерства молоді та спорту України, облдержадміністрації, сертифікати на виплату одноразових грошових винагород, відзнаки «Кращий спортсмен та тренер місяця», посвідчення про присвоєння спортивних звань.

«Дуже приємно в такий важливий день від імені облдержадміністрації та від себе особисто вітати вас з цим святом. Я від чистого серця бажаю вам здоров’я, миру, злагоди і перемог. Перемог не тільки на спортивній арені, а завжди і скрізь. Ми пишаємося нашими спортсменами – ви гідно представляєте нашу область та країну на різноманітних змаганнях та чемпіонатах. І щодня ви підтверджуєте своє резюме спортсменів найвищого класу. Ваше прагнення до перемоги є прикладом для молодого покоління. Але ці високі показники та результати – не тільки ваша заслуга, а і вагомий внесок тренерів. Я розумію, як тяжко зараз здійснювати тренувальні процеси, тому звертаюся до вас, шановні тренери – дякую вам! Дякую за розуміння та віру. І обіцяю – ми відбудуємо спортивну інфраструктуру, забезпечимо належну допомогу нашим спортсменам та створимо необхідні умови для тренувань»,- звернувся до присутніх голова Донецької ОДА.

Також він повідомив, що на Донеччині розпочато реалізацію певних інфраструктурних проектів – це і будівництво спортивної бази у місті Святогірську, і проект з відновлення повноцінної діяльності Донецького вищого училища олімпійського резерву ім. Сергія Бубки, відновлення фізкультурного лікувального диспансеру. Також Донецька ОДА продовжує виплачувати стипендії спортсменів та одноразові грошові допомоги, спортсменам, які успішно виступають на міжнародній арені.

«Ми розуміємо, що цього не достатньо, але ж і це дає вагомий результат. Лише цього року наші спортсмени здобули понад 1800 винагород, 204 з яких – на міжнародній арені. Я чітко розумію, що саме сьогодні як ніколи важливо приділити увагу розвитку спорту. Я чітко розумію, що нам потрібна розвинена і  доступна матеріальна спортивна база. Впевнений, разом ми зможемо досягти всього!», – зауважив Олександр Куць.

Також до присутніх з вітальним словом звернувся заслужений тренер України з легкої атлетики Анатолій Бойко,  заслужений майстер спорту України з плавання (вади зору), Герой України, триразовий переможець, триразовий срібний та бронзовий призер чемпіонат Європи 2018 року Віктор Смірнов, заслужений тренер України з легкої атлетики Михайло Марченко.

06.09.2018

Краматорськ відзначає День звільнення міста від нацистських окупантів

Сьогодні у Сквері Героїв України біля Вічного Вогню відбувся пам’ятний мітинг присвячений 75-й річниці з дня визволення Краматорська від нацистських окупантів. У заході взяли участь представники обласної та міської  влади, ветерани – учасники Другої світової  війни, військовослужбовці,  громадськість, мешканці міста. Долучився до заходу також заступник голови Донецької ОДА Ігор Стокоз.

Учасники мітингу вшанували пам’ять всіх загиблих хвилиною  мовчання, та поклали квіти до меморіалу біля Вічного Вогню.

Нагадаємо, 75 роки тому, 5-го вересня 1943 року, почалася операція зі звільнення Краматорська від нацистських загарбників. Бої за Краматорськ були короткі, але кровопролитні. 6-е вересня 1943 року було вирішальним днем під час визволення міста. З раннього ранку і до пізнього вечора, долаючи супротив ворога, просувалися наші частини, звільняючи вулицю за вулицею, селище за селищем. Тоді, у далекому 43-му, бої на околицях міста тривали і наступного дня. Особливо запеклий характер вони прийняли за взяття висоти 141 – Крейдяної гори, яку було взято 7 вересня о 10:00 ранку. І це було повне звільнення міста.

 

03.09.2018

До уваги мешканців Донецької області!

Просимо звернути увагу: інформація про обстріли населених пунктів запалювальними снарядами, що нібито здійснюють ЗСУ, розповсюджувана проросійськими пропагандистськими каналами, не відповідає дійсності.
Донецька облдержадміністрація, обласна військово-цивільна адміністрація повідомляє, що сьогодні в деяких населених пунктах Донецької області на непідконтрольній території дійсно сталися загоряння, але причина їх виникнення – це стихійні пожежі на полях, а не результат обстрілу українськими військовими.
Внаслідок відсутності адекватних заходів до гасіння пожеж з боку представників проросійських сил, вогонь перекинувся на житлові будинки.

26.08.2018

У Авдіївці Президент України Петро Порошенко провів зустріч з українськими дипломатами

26 серпня в рамках робочої поїздки на Донеччину Президент України Петро Порошенко провів зустріч з 64-ма послами України. За дорученням Глави держави вони приїхали, щоб на власні очі переконатись як повертається мирне життя до прифронтових територій – сьогодні запустили газогін “Очеретине-Авдіївка”, триває капітальний ремонт опорної школи, дитячих садочків, доріг, відновлюється  пошкоджене війною житло.

На спільній нараді з військовими, дипломатами та керівництвом Донецької ОДА Петро Порошенко наголосив, що в умовах гібридної війни, яку розв’язала проти України Росія, дипломатична служба має працювати так само злагоджено, як бойовий військовий підрозділ.

Президент поставив перед послами задачу посилити роботу служби в частині інформування світу про те, що відбувається в Україні, активніше шукати можливості для реабілітації за кордоном українських військових та цивільних, що постраждали від російської збройної агресії. Крім того, запропонувати країнам Європи взяти під патронат міста й селища Донеччини й Луганщини.

Під час зустрічі Президент підписав Закон “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей”, який зокрема суттєво підвищує соціальний захист військовослужбовців.

Газогін “Очеретине-Авдіївка” запрацював на повну проектну потужність

Сьогодні Авдіївка та сім навколишніх селищ Ясинуватського району отримали газ – газогін “Очеретине-Авдіївка” запрацював на повну проектну потужність. Символічний запуск газогону прийняв Президент України Петро Порошенко. Участь у заході також взяв голова Донецької ОДА Олександр Куць та його заступник Ігор Стокоз, представники обласної та місцевої влади, мешканці міста.

Президент України Петро Порошенко підкреслив,  що зміни крок за кроком, день за днем  відбуваються на Донбасі і ці зміни мають бачити на окупованих територіях.

«Що ми бачимо зараз? Авдіївський коксохім набирає нових людей: інженерно-технічних працівників, робітників. Створюються робочі місця  на українському виробництві», – констатував Петро Порошенко. «А подивіться, що відбувається за лінією зіткнення: тотальне безробіття;  середня заробітна плата шахтаря 12 тис. рублів – це біля 5 тис. грн.; шахти закриті;  безпека на нульовому рівні… Рівень життя дає можливість чітко розібратися про відповідальність тих, хто повівся на манівці і дешеві обіцянки російських окупантів», – також додав Глава держави. За його словами, тому принциповим є те, щоб вони  побачили як на звільненому Донбасі відбудовується держава.

Також Глава держави звернувся до мешканців тимчасово окупованих територій Донбасу: «Вірте, український прапор, український герб, влада української держави точно повернуться. Повернуться на кожен клаптик української землі».

24.08.2018

Донеччина святкує День Незалежності України

Сьогодні, 24 серпня, у Краматорську розпочалось масштабне обласне свято з нагоди Дня Незалежності України.

У парку ім. Пушкіна для мешканців та гостей міста працюють різноманітні майстер-класи, фотозона «Мальовнича Україна» , фестиваль вуличної їжі, майстер класи з виготовлення сувенірної продукції.

Родзинка свята – кулінарний батл, за участю чиновників Донеччини. У батлі беруть участь представники ОТГ, військові, міста та райони, та команда від народного депутата Максима Єфімова. Команду від Донецької ОДА представляють структурні підрозділи, а також радник Міністра соціальної політики Олександр Ворошков на чолі з заступником голови Донецької ОДА Ігорем Стокозом. Заступник очільника області розповів, що сьогодні команда від Донецької ОДА готуватиме шурпу.

Голова Донецької облдержадміністрації Олександр Куць привітав мешканців та гостей міста Краматорськ, які зібрались у парку ім. Пушкіна на обласному святі з нагоди Дня Незалежності України.
Очільник області зазначив, що український народ йшов до своєї незалежності крізь століття боротьби і випробувань.
“Ми зберегли нашу державу, нашу мову та культуру, і зараз, на 27-й річниці Незалежності України нам є чим пишатися. Для українців відкритий європейський кордон, відновлено потужну українську армію, запущені ефективні економічні реформи, з думкою України рахуються у всьому світі. Сьогодні ми знову зі зброєю в руках мусимо протистояти російському агресору,. Весь світ знає – нам чужого не треба. Ми прагнемо повернути своє. Тому правда на нашому боці. І перемога безробітних за нами”,- наголосив Олександр Куць.
Також у своїй промові він звернувся до мешканців тимчасово окупованих територій. “Ми ніколи від вас не відмовимось. Ми завжди з вами поруч. Ми вітаємо вас зі святом! І настане день, коли замойорить прапор України над Донецьком і Луганської, над Сімферополем і Севастополем. Слава Україні!”, – підкреслив очільник Донеччини.
Окрім цього, голова Донецької ОДА вручив відзнаки Президента України “За гуманітарну участь в Антитерористичній операції” волонтерів Донеччини, а також ID-паспорти 14-річним громадянам.
Традиційно, містом пройшла святкова хода за участю керівництва області, військовослужбовців, прикордонників, представників громадських організацій, мешканців та гостей свята.

 

23.08.2018

Парк комунального підприємства «Комунальник» оновили сучасною технікою

Голова Донецької облдержадміністрації, керівник обласної військово-цивільної адміністрації Олександр Куць з робочою поїздкою відвідав Маріуполь, зокрема комунальне підприємство «Комунальник», парк якого оновили сучасною прибиральною технікою.

В рамках програми розвитку підприємства за кошти міського бюджету придбали шість сміттєвозів Iveco EuroCargo.

Протягом двох років, починаючи з 2016-го, комунальне підприємство отримало більш, ніж 93 мільйони гривень інвестицій, з яких 30,5 млн грн надійшли з обласного бюджету. Саме за ці кошти підприємство суттєво оновило свій автопарк – закуплені екскаватори, трактори, сміттєвози, сучасні контейнери.

Голова Донецької облдержадміністрації зазначив, що техніка значно полегшить умови роботи для працівників житлово-комунального господарства.

«Переконаний, що комунальники оцінять переваги нової техніки, а маріупольці – якість їхньої роботи», – зауважив Олександр Куць.

Мешканців окупованих територій привітали з Днем державного прапора України

Сьогодні в Авдіївці пройшов запуск в сторону окупованих територій найбільшого на території проведення Операції об’єднаних сил державного прапора. Його площа становить 120 квадратних метрів. Гроші на виготовлення синьо-жовтого прапора збирали волонтери, а пошила його мешканка Бахмута Ангеліна Шостак. В урочистостях взяв участь заступник голови Донецької облдержадміністрації Ігор Стокоз.

«Україна святкує День державного прапора, і ми привітаємо українців, які чекають на звісточку на окупованих територіях. Люди чекають на цей прапор, і він найбільший за всю історію наших запусків. Вітер на висоті сягає 10 км на годину, тому прапор швидко долетить до Донецька. Саме такі свята свідчать про те, наскільки важливі для нас державні символи, тому ми просто зобов′язані звільнити окуповані території», – наголосив Ігор Стокоз.

Нагадаємо, увечері 22 серпня прапор привезли до Краматорська, звідки автоколона для проведення акції рушила сьогодні в бік Авдіївки, щоб запустити прапор в сторону окупованих територій.

Олександр Куць привітав Бахмут зі святом

У Бахмуті відбувся урочистий захід з нагоди Дня Державного Прапора України за участю голови Донецької облдержадміністрації Олександра Куця. Також у заході взяли участь представники міської влади, громадськості, військовослужбовці та мешканці міста.

Голова ДонОДА привітав присутніх зі святом, зазначаючи, синьо-жовті кольори національного стягу є символом гідності й свободи для кожного українця. «Під цим прапором понад сто років тому була відроджена українська державність. За століття, що минуло відтоді, наш народ пройшов крізь безліч випробувань: війни, голод, фактична втрата державності… Але попри це у 1991 році ми з вами здобули свою незалежність», – підкреслив Олександр Куць.

У своїй промові він також звернувся і до українців, які мешкають на тимчасово окупованих територіях. «У цей святковий день я хотів би звернутися до тих, хто живе на тимчасово окупованій території і лише мріє про те, щоб вільно розгорнути синьо-жовтий прапор. Ми не забули про вас і докладаємо максимум зусиль, щоб відновити мир і цілісність України. Ми повернемося і відбудуємо усе, знищене війною; налагодимо нормальне життя – без комендантських годин, принижень і беззаконня. Зі святом вас! Хай синьо-жовті кольори нашого прапору єднають нас і надихають на спільну працю, поступ і розбудову», – наголосив голова облдержадміністрації.

З нагоди свята очільник області вручив відзнаки Президента України “За гуманітарну участь в Антитерористичній операції” Вірі Бєлоноговій, голові Світлодарської міської ГО “Діти війни та трудового фронту”; волонтерам із Бахмуту Валентині Боуднік-Конєвій, Андрію Вєтлугіну, Ігорю Печерському, Роману та Інні Марковій; волонтеру з Часів Яру Євгену Ткачову; Ірині Шевєлєвій з Лиману та Андрію Шостаку з Соледару.

Окрім цього, сьогодні під час урочистостей шість однокімнатних квартир отримали діти-сироти – Олена Сєдих, Анатолій Мустафа, Наталя Колодич, Олена Кириченко, Анастасія Чепурко та Ольга Шевченко. Загалом у цьому році на Донеччині у власне житло заселиться щонайменше 235 дітей-сиріт. На це з обласного та місцевого бюджетів виділено 39,4 млн грн, ще 45,4 мільйони гривень виділила держава.

 

Урочистий мітинг з нагоди Дня Державного Прапора пройшов у Донецькій ОДА

23 серпня на честь Дня Державного Прапора України біля будівлі Донецької облдержадміністрації відбулась урочиста церемонія підняття державного прапора.

Право підняти державний стяг надали першому заступнику голови Донецької ОДА Євгену Вілінському та першому заступнику начальника Донецько-Луганського регіонального управління Державної прикордонної служби України Олегу Цевельову.

В урочистостях взяли участь працівники апарату та структурних підрозділів Донецької облдержадміністрації.

Сьогодні о 9 годині ранку в усіх областях, містах та районах країни відбулось урочисте підняття Державного Прапора України.

Нагадаємо, що 23-го серпня 2004 року Президент України підписав Указ № 987/2004 «Про День Державного Прапора України». Цим Указом «на вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України» встановлено в Україні нове свято — День Державного Прапора України, який щорічно відзначається 23 серпня.

21.08.2018

Олександр Куць привітав шахтарів Донеччини з професійним святом

Сьогодні у Покровську відбувся урочистий захід з нагоди відзначення Дня Шахтаря  за участю голови облдержадміністрації Олександра Куця. До привітань також долучились представники Міністерства енергетики та вугільної промисловості України та заступник голови Луганської облдержадміністрації Юрій Клименко.

Очільник області подякував гірникам за самовіддану працю, за те, що здобувають енергетичну незалежність України, забезпечують економічну стабільність.

«Вугільна промисловість переживає не найкращі часи, і українська влада всіляко підтримує її – Президент України Петро Порошенко підписав закон, за яким додатково виділено з державного бюджету 1,4 млрд гривень на фінансування галузі та зокрема – на погашення заборгованості по заробітній платі», – звернувся до присутніх Олександр Куць.

З нагоди свята шахтарів Донеччини відзначили галузевими нагородами, грамотами та подяками від Донецької обласної державної адміністрації.

«Окремо хочу звернутися до шахтарів, які у нелюдських умовах працюють на тимчасово окупованій території. Витримки вам і терпіння. Ми скоро повернемося і відсвяткуємо День шахтаря на центральній площі Донецька. Зі святом вас!», – наголосив голова Донецької ОДА.

 

13.08.2018

Олександр Куць зустрівся з представниками USAID

Сьогодні у Краматорську відбулася робоча зустріч представників Донецької облдержадміністрації на чолі з очільником області Олександром Куцьом та делегації Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Під час зустрічі сторони обговорили майбутні програми USAID націлені на розвиток економіки, малого та середнього бізнесу, громадянського суспільства та впровадження послуг, а також можливості для подальшого співробітництва та координації. Олександр Куць подякував міжнародним колегам за підтримку та висловив сподівання на подальшу співпрацю.

У травні 2018 року під час прес-конференції у Слов’янську керівник бюро USAID  у справах країни Європи та Євразії Брок Бірман заявив про надання Україні протягом наступних п’яти років 125 мільйонів доларів від USAID для допомоги Донбасу та навколишнім регіонам, які постраждали від збройного конфлікту. Мета цієї допомоги – сприяти усуненню впливу кремлівської агресії, яка чинить розбрат, та подоланню наслідків збройного конфлікту, що нині триває у регіоні.

Донецька область – одна із лідерів з реалізації реформи «Лікар для всієї родини

Сьогодні у Краматорську відбулась прес-конференція в.о. міністра охорони здоров’я України Уляни Супрун та очільника Донецької області Олександра Куця.

Мета візиту пані Уляни на Донеччину – дізнатись на місці, як проходить медична реформа у Краматорську та в області.

Виконуюча обов’язки міністра зазначила, що сьогодні Донецька область займає 6-е місце по реалізації програми «Лікар для всієї сім’ї» – підписання декларацій з лікарями первинної ланки, педіатрами, сімейними лікарями, лікарями загальної практики та педіатрами.

«Хочу подякувати керівництву Донецької області. Наразі вже 45% мешканців підконтрольної частини території  Донецької області вже підписали свої декларації. Це дуже гарний показник. Це говорить про те, що і область, і міста докладають багато зусиль для реалізації реформи медицини на Донеччині», – наголосила пані Уляна.

Окрім цього, вона звернула увагу на те, що вже 9 центрів первинної допомоги підписали договори із Національною службою здоров’я і отримають кошти по новій системі фінансування. «Як приклад, можна навести такий центр у    м. Селидове, який раніше отримував 1 млн гривень на обслуговування пацієнтів, а після підписання договору з Національною службою здоров’я отримує 2 млн гривень. Це дає змогу збільшити і заробітну платню медичним працівникам, і покращити рівень надання послуг», – зазначає очільниця міністерства.

В Донецькій області 33 комунальних заклади первинної допомоги. В. о. міністра охорони здоров’я висловлює сподівання, що 21 з них на вторинному рівні підпишуть договори з Національною службою здоров’я та будуть отримувати збільшене фінансування. «Перше, це вільний вибір лікарів для громадян, друге – це підвищення зарплати та рівня обслуговування пацієнтів, і третє – це додаткові послуги, які надають на первинній ланці»,- пояснює вона.

Уляна Супрун подякувала керівництву області за співпрацю з міністерством на кожному кроці реалізації реформи. Крім того, вона зазначила, що 247 амбулаторій із 313 вже підключені до інтернету і мають доступ до електронної системи міністерства охорони здоров’я. Є плани також щоб розвивати амбулаторії в тих місцях, де їх немає.

Голова Донецької ОДА Олександр Куць подякував пані Уляні за візит на Донеччину та за постійну підтримку з боку Міністерства охорони здоров’я.

«Не дивлячись на складну ситуацію та бойові дії в області, будемо і надалі покращувати роботу у напрямку медичної реформи та створення належних умов обслуговування для пацієнтів та забезпечення ліками, адже це один із основних пріоритетів, які сьогодні перед нами ставить і міністерство і громадськість», – наголосив голова облдержадміністрації Олександр Куць.

02.08.2018

У Краматорську відбулася колегія Донецької облдержадміністрації

Сьогодні у Краматорську відбулося засідання колегії облдержадміністрації під керівництвом голови Донецької облдержадміністрації Олександра Куця, який вручив державні та урядові нагороди і перейшов до розгляду питань на порядку денному. Розглядалися актуальні питання щодо організації та проведення земельних торгів земельних ділянок державної власності. Окремим питанням розглянули проект регіональної програми «Профілактика та лікування серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань на 2018-2022 роки» та впровадження в Донецькій області Закону України «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості».

«Реалізація заходів означеної програми в Донецькій області сприятиме запобіганню та зниженню рівня захворюваності на серцево-судинні і судинно- мозкові хвороби, інвалідності та смертності від їх ускладнень, а також збільшення тривалості та підвищення якості життя населення», – наголосив голова Донецької облдержадміністрації Олександр Куць.

Також начальник головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області Наталія Рад доповіла про стан та перспективи фінансування та виплати пенсій у другому півріччі поточного року.

Відкрите засідання клубу «Свідоме батьківство»

В рамках профорієнтаційної програми служби зайнятості 3 серпня 2018 року у Слов’янському міському центрі зайнятості відбудеться відкрите засідання клубу «Свідоме батьківство» за темою: «Обираємо майбутнє разом». В засіданні візьмуть участь батьки, які мають неповнолітніх дітей і зареєстровані в службі зайнятості, та їх діти. Протягом заходу будуть функціонувати три діючі майданчики:

  1. Арт-терапія для батьків за участю психолога, гештальт-терапевта Трояновської Наталії, представника громадської організації «Промир», що займається наданням психологічної підтримки і допомоги різним категоріям населення.
  2. Інтерактивна гра для підлітків «Відгадай професію майбутнього», проведення психодіагностичного тестування з метою визначення професійної спрямованості та інтересів учнів за допомогою спеціалістів з профорієнтації Баженової Наталії, Бочкової Наталії.
  3. Пісочна анімація з елементами арт-терапії для дітей на базі громадської платформи ініціатив «Теплиця» під керівництвом фахівця з пісочної анімації з елементами арт-терапії Прокопенко Анни. Під час роботи цього майданчику діти зможуть в незвичайній формі познайомитись з різноманітними професіями, у прямому сенсі слова доторкнутися до світу професій та змоделювати власне бачення майбутнього.

31.07.2018

На Донеччині обговорили результати проведення операції Об’єднаних сил

Сьогодні, 31 липня, в районі проведення операції Об’єднаних сил під керівництвом Командувача Об’єднаних сил Сергія Наєва відбувся круглий стіл за результатами третього місяця проведення операції.

У заході взяли участь запрошені голови Донецької та Луганської обласних державних адміністрацій Олександр Куць та Юрій Гарбуз, відповідні керівники Військово-цивільних адміністрацій, командири оперативно-тактичних угруповань «Північ» та «Схід», військовий прокурор Об’єднаних сил, заступники командувача Об’єднаних сил із застосування Служби безпеки України, Національної поліції України, Державної прикордонної служби України, Національної гвардії України, командири бригад, полків, окремих батальйонів Збройних Сил України, інших військових формувань та правоохоронних органів, що беруть участь у проведенні операції Об’єднаних сил.

У форматі круглого столу учасники обговорили досягнуті результати за військовою, правоохоронною, соціально-гуманітарними складовими, розглянули питання взаємодії з обласними Військово-цивільними адміністраціями. У ході конструктивного діалогу визначені подальші напрямки та заходи, що необхідно виконати у серпні поточного року та на подальшу перспективу. Всі складові сектору безпеки і оборони, які входять до складу Об’єднаних сил та голови Донецької та Луганської обласних держадміністрацій, керівники відповідних Військово-цивільних адміністрацій знають завдання та координують свої дії задля досягнення цілей державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях.

Олександр Куць зустрівся з представниками правління громадської ради при ДонОДА

Сьогодні у Краматорську відбулась зустріч очільника області Олександра Куця з правлінням громадської ради при облдержадміністрації. Під час зустрічі була обговорена гуманітарна ситуація в населених пунктах  на лінії зіткнення, благоустрій КПВВ «Майорське», проблеми з виплатою пенсій внутрішньо переміщеним особам, впровадження інклюзивної освіти на Донеччині.

Також під час зустрічі члени громадської ради звернули увагу на реалізацію державних програм в сфері охорони здоров’я в Донецькій області, забезпечення безкоштовними стентами пацієнтів з гострим інфарктом міокарда. Крім цього, в момент обговорення було запропоновано визначити дату 5 липня офіційним святом, як «День визволення міст півночі Донеччини від проросійських терористів».

Окремо обговорили питання щодо відновлення газопостачання м. Авдіївка, на що голова Донецької облдержадміністрації Олександр Куць пообіцяв: «На сьогодні проект знаходиться в завершальній стадії. Після повного завершення робіт та отримання відповідного дозволу від Державної архітектурної інспекції України, об’єкт до початку опалювального сезону 2018-2019 рр. буде введено в експлуатацію».

Нагадаємо, 7 червня 2017 року в результаті ведення активних бойових дій сталося відключення системи газопостачання міста Авдіївка та низки прилеглих населених пунктів Ясинуватського району (с. Красногорівка, с. Орлівка, с. Тоненьке, с. Водяне, с. Первомайське, с. Нетайлове, с-ще Ласточкине) внаслідок аварії на магістральному газопроводі.

21.07.2018

В Торецьку відзначили День визволення міста від проросійських найманців

Сьогодні, 21 липня, в Торецьку відзначили четверту річницю з Дня визволення міста від проросійських найманців. Біля пам’ятника захисникам України відбувся мітинг та покладання квітів, участь у яких взяли заступник голови Донецької облдержадміністрації Ігор Стокоз, голова Торецької військово-цивільної адміністрації Ярослав Руденко, військові, представники церкви, правоохоронні органи та високопосадовці.

На заході вшанували пам’ять загиблих, нагородили подяками та орденами найкращих військових за сумлінне виконання службових обов’язків, підтримання високого рівня бойової готовності та оборону територіальної цілісності України.

З найщирішими побажаннями до присутніх звернувся заступник голови Донецької облдержадміністрації Ігор Стокоз. Він передав вітання від в.о. голови Донецької облдержадміністрації, обласної військово-цивільної адміністрації Євгена Вілінського.

«Сьогодні хотілося б, у першу чергу, висловити слова подяки від Донецької облдержадміністрації та мешканців нашого регіону тим хлопцям та дівчатам, які не роздумуючи ні секунди прийняли рішення захищати Батьківщину і звільнили Торецьк від російських найманців.

Я щиро вітаю вас – мешканців звільненого українського міста. Щиро дякую всім вам – за витримку і силу духу, за справжню любов до своєї землі, за те, як ви, не дивлячись на обставини, допомагали нашим воїнам боронити українську землю», – зазначив Ігор Стокоз.

Він також наголосив на тому, що Торецьк – чудове перспективне місто, яке впевнено розвивається, не дивлячись на те, що нещодавно там ще була війна.

«Радісно бачити, як на площах міста, яке колись було занурено у темряву «руського миру» сьогодні майорять українські прапори, діти гуляють вулицями, а люди не бояться виходити з домівок.

Вірю, що об’єднавши зусилля ми повернемо й інші тимчасово окуповані міста Донеччини під контроль української влади!

Вічна пам’ять та слава воїнам, які віддали життя за свободу нашої Донеччини. Сили, наснаги та витримки тим, хто і сьогодні боронить наші кордони!», – зауважив заступник голови Донецької облдержадміністрації.

Захід завершився урочистим покладанням квітів до пам’ятника захисникам України та запуском в небо українського прапору.

19.07.2018

Ігор Стокоз: у дитячих таборах необхідно перевірити стан усіх харчоблоків

Сьогодні у Краматорську відбулося засідання обласної міжвідомчої комісії з підготовки та проведення оздоровлення та відпочинку дітей у 2018 році, в якому взяли участь заступник керівника Донецької облдержадміністрації Ігор Стокоз, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова, представники Держпродспоживслужби, департаменту охорони здоров′я, департаменту сім′ї, молоді та спорту. Міжвідомча комісія заслухала усі версії щодо отруєння дітей у дитячому закладі оздоровлення та відпочинку «Орлятко», а Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова висловила бажання поїхати до місця події, щоб особисто побачити умови, у яких перебували діти закладу «Орлятко».

«Це надзвичайна подія навіть в масштабах України, коли відразу хворіє така кількість діточок. Ми маємо зробимо висновки, а відповідні служби проїхати по дитячих таборах та перевірити стан усіх харчоблоків. Оздоровчі заклади, у яких будуть виявлені порушення, перестануть працювати. Бо перш за все, це життя і здоров′я наших маленьких громадян України – наших дітей», – наголосив заступник керівника Донецької облдержадміністрації Ігор Стокоз.

18.07.2018

У дитячому таборі на Донеччині зареєстровано спалах гастроентероколіту

Учора на Донеччині в позаміському дитячому закладі оздоровлення та відпочинку «Орлятко» Лиманського району зареєстрований випадок спалаху гострого гастроентероколіту. Станом на 10 годину 18 червня госпіталізовано:  в інфекційне відділення Лиманської ЦРЛ 11 дітей в стані середньої важкості; в інфекційні відділення Слов’янська – 23 дитини, 13 дорослих, з них 4 співробітники закладу відпочинку та 9 учнів ПТУ; в інфекційні відділення Краматорська – 31 дітина, 2 дорослих, з них 1 співробітник закладу відпочинку; в інфекційне відділення міської лікарні м. Дружківка – 7 дітей; в інфекційну лікарню м. Мирноград – 6 дітей в стані середньої важкості.

Всі діти отримують необхідну медичну допомогу, запас лікарських засобів в закладах охорони здоров’я в наявності.

Оперативно організовано комплексне санітарно-епідеміологічне розслідування спалаху за участю фахівців ДУ «Донецький ОЛЦ МОЗ України» (в т.ч. Лиманської районної філії), Держпродспоживслужби, департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації з відбором зразків довкілля, мікробіологічним обстеженням персоналу закладу та заключною дезінфекцією. Під час перевірки на харчоблоці виявлено численні порушення, а правовстановлюючі документи, в тому числі акт прийомки дитячого оздоровчого табору «Орлятко» на 2 зміну вилучили співробітники Слов’янської міжрайонної прокуратури в Донецькій області.

Наразі здійснюється активне медичне спостереження за контактними, тривають протиепідемічні заходи та 19 липня 2018 року відбудеться засідання обласної міжвідомчої комісії з підготовки та проведення оздоровлення та відпочинку дітей у 2018 році.

13.07.2018

На Донеччині обговорили можливість проведення виборів на окремих територіях області

Сьогодні у Краматорську відбулася нарада голови Донецької облдержадміністрації Олександра Куця з головами міських, районних та сільських рад щодо проведення виборів. Під час наради були обговорені питання призначення та можливість проведення  перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад та відповідних сільських, селищних, міських голів об’єднаних територіальних громад, розташованих на окремих територіях Донецької області. У нараді також взяли участь представники Головного Управління СБУ у Донецькій та Луганській областях та Об’єднаного оперативного штабу Збройних Сил України.

Під час обговорення представники Волноваського району виступили за можливість проведення виборів, але заступник командуючого Об’єднаного оперативного штабу Збройних Сил України Олександр Голоднюк зазначив, що безпекова ситуація наразі викликає сумніви. Представник Головного управління СБУ у Донецькій та Луганській областях погодився з думкою, що вибори  потрібно проводити, але безпека людей важливіша.

Врахувавши думку присутніх, голова Донецької облдержадміністрації Олександр Куць зазначив, що важливо підтримувати процес добровільного об’єднання, проведення перших виборів у зазначених громадах, але існує складна суспільно-політична обстановка, тому головне не наражати на ризики та забезпечити безпеку населення у громадах Донецької області.

12.07.2018

Представники Міністерства інформаційної політики України відвідали Донеччину

Сьогодні Державний секретар Міністерства інформаційної політики України Артем Біденко разом із завідувачем сектору інформаційної реінтеграції Криму та Донбасу Міністерства інформаційної політики України Віктором Литвіновим з робочим візитом відвідали Донеччину, де зустрілися з головою Донецької облдержадміністрації Олександром Куцьом. Після цього була проведена зустріч з військовими ООС, під час якої представникам Сухопутних військ ЗСУ була вручена друкована продукція від Міністерства інформаційної політики України.

«Першими ми обрали Об′єднані сили, тому що саме тут проходить операція і саме тут потрібно надихати. Ми, насправді, дуже поважаємо тих хлопців та дівчат, що боронять землю від агресора, і хочемо, щоб вони відчували себе героями, як на постерах. В планах надрукувати кілька тисяч таких постерів, календарів та передати в усі військові частини, шпиталі, військомати», – наголосив Державний секретар Міністерства інформаційної політики України Артем Біденко.

Нагадаємо, Генеральний штаб ЗСУ спільно з інтернет-видавництвом «Петро Мазепа» оголосив конкурс на кращий плакат для армії. Найкращі світлини були розміщені на плакатах та будуть розповсюджені по військових частинах.