Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

ОСВІТА МАР’ЇНСЬКОГО РАЙОНУ НА ШЛЯХУ ДО РЕФОРМУВАННЯ

Незважаючи на складну політичну та економічну ситуацію сфера освіти у Мар’їнському районі активно реформується.

З метою створення єдиного освітнього простору в районі опорними навчальними закладами визначено:
– Мар’їнську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №1
– Красногорівську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №2
– Курахівську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №5
– Єлизаветівську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів.

Наразі успішно проводиться капітальний ремонт Красногорівської ЗОШ №2. Виконані проекти на капітальні ремонти Мар’їнської ЗОШ №1; Курахівської ЗОШ №5 та Єлизаветівської ЗОШ.
Наступним етапом відновлення закладів освіти будуть філії опорних шкіл. Вже є проекти на капітальні ремонти Курахівської гімназії «Престиж», Курахівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 та поточні ремонти інших шкіл.

Відновлюється матеріальна база та самі будівлі інших шкіл району.
У 2018 році освоєно 11млн. 155тис.грн.

З першого вересня у закладах загальної середньої освіти району розпочалася реалізація Концепції Нової української школи, яка проголошує збереження цінностей дитинства, необхідність гуманізації навчання, особистісного підходу, розвитку здібностей учнів. Цього року 550 першокласників закладів загальної середньої освіти навчаються за новою методикою. Вони не отримують оцінки у щоденники, а вчителі намагаються розкрити у дітях таланти, створити умови, за яких учні самі хотіли б йти до школи. Реформа також передбачає переобладнання навчальних класів та оновлення дидактичних матеріалів.

Для успішного впровадження Концепції Нової української школи у закладах загальної середньої освіти району з державного бюджету виділено 1 509 700 грн.

28 грудня 2018 року на базі Мар’їнської ЗОШ№1 відкрито Мар’їнський інклюзивно-ресурсний центр. Приміщення центру розташоване на першому поверсі школи. Центр оснащений всім необхідним обладнанням для надання психолого-педагогічної допомоги та проведення корекційно-розвиткових занять. Також на вході встановлено пандус для зручного пересування дітей з особливими потребами. Для обладнання центру витрачено 190600 грн. з державного бюджету та 1 231 900 грн. з районного бюджету. Основна мета інклюзивно-ресурсного центру – забезпечення однакових можливостей на здобуття дошкільної та середньої освіти усім дітям та надання допомоги та підтримки педагогічним працівникам.

Серед планів на майбутнє можна зазначити про наступне.
Відповідно до Плану перспективного розвитку Мар’їнського району на 2019-2021 роки, затвердженого Радою регіонального розвитку при райдержадміністрації 25 січня 2019 року протягом наступних трьох років заплановано здійснити капітальні ремонти Мар’їнської ЗОШ №1, Красногорівської ЗОШ №2 (у т.ч. капремонти системи теплопостачання, зовнішніх мереж та благоустрій) Курахівської ЗОШ №5, Єлизаветівської, Павлівської, Галицинівської ЗОШ, капітальний ремонт покрівлі школи І ступені гімназії «Престиж», капітальний ремонт фасадів та покрівлі будівлі гімназії «Престиж», капітальний ремонт будівлі Курахівської ЗОШ №3.

Крім того, з метою розвитку матеріально-технічної бази дошкільної освіти району Планом передбачено капітальні ремонти будівель та приміщень ДНЗ № 56 «Золотий ключик» м.Мар’їнка, ДНЗ №53 “Світлячок” (с.Новоселидівка), ДНЗ «Червона шапочка» (м.Курахове), ДНЗ №16 «Буратіно» (м.Курахове), ДНЗ №18 “Космонавт» (м.Курахове), ДНЗ №29 «Сонечко» (с.Єлизаветівка), ДНЗ №21 «Казка» (м.Курахове), ДНЗ №17 «Сонечко» (м.Курахове), ДНЗ «Червона шапочка» (м.Красногорівка), ДНЗ «Золота рибка» (м.Красногорівка), ДНЗ №36 «Попелюшка (с.Новомихайлівка).