Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

Педагоги району підвели підсумки та визначили пріорітети роботи у новому навчальному році

На конференції працівників освіти району, що проходила 29 серпня 2017 року, напередодні Дня знань, у школі №2 міста Курахове обговорити актуальні проблеми в роботі учбових закладів, рівень та якість знань їх вихованців зібрались  директори шкіл, їх заступники  керівники дошкільних та позашкільних навчальних закладів.

За словами начальника відділу освіти райдержадміністрації Людмили Зайцевої, у районі працюють 22 дошкільних навчальних заклади комунальної форми власності, які відвідують 1462 дитини. Останні роки збільшується кількість дошкільнят, тому нагальною залишається потреба в додаткових місцях та подальшому розвитку мережі дитячих садочків у районі. Якщо середня наповнюваність груп ДНЗ у попередньому навчальному році становила 20,3, то у садочках №16, №17, №21, №24 м. Курахове, №28 “Колосок” с. Костянтинівка, №32 “Світанок” с. Павлівка цей показник перевищено. У цьому навчальному році у районі вирішуватимуться питання з відкриттям нових навчальних груп у садочка. Наразі проводиться капітальний ремонт ДНЗ №24 “Фіалка” у місті Кураховому, де відкриється додаткова група. До того ж, у травні 2016 року набрав чинності новий Санітарний регламент для дошкільних навчальних закладів, яким передбачено спрощення вимог до  дитячих садків, що дозволить розширити мережу та  урізноманітнити моделі організації ДНЗ. Актуальним залишається для педагогів дошкільних закладів підвищення кваліфікації, для молодих керівників – отримання управлінської освіти. Тим більш, що зі вступом в дію нового закону України “Про освіту”, від рівня кваліфікації працівника залежитиме його заробітна плата.

-Незважаючи на оптимізацію та чисельні випадки закриття шкіл з невеликою кількістю учнів у всіх регіонах України, як у минулому так і на початку цього навчального року у районі працюватимуть всі 30 шкіл. Район орієнтується на збереженні шкіл ІІ ступеню в кожній територіальній громаді. Шляхом оптимізації треба йти виважено, бо школа – це запорука розвитку населеного пункту. Але нагадаю, що з травня 2018 року від шкіл, якім залишено ІІІ ступень очікується середній арифметичний показник із зовнішнього незалежного оцінювання не нижче достатнього рівня, не менше ніж по одній перемозі обласного рівня з олімпіад та добровільне проходження вчителями шкіл з малою кількість старшокласників сертифікації з предметів, які вони викладають,  – зазначила Людмила Вікторівна. У цьому навчальному році планується створення опорних навчальних закладів на базі  шкіл: Красногорівської №2, Мар’їнської  №2, Курахівської №5.

На початку навчального року, за парти сядуть 4976 учнів, з них 589 – вперше в своєму житті. Найвищі показники наповнюваності класів у Курахівських школах №1, №2 та №5. Найменша кількість дітей навчається в Успенівській, Максимівській, Пречисьтівській, Красногорівській №3, №4 школах. Утримання таких шкіл досить дорого обходиться бюджету. Стосовно якості освіти, то за результатами цьогорічного ЗНО,  з української мови і літератури, перші три місця за кількістю учнів, які отримали бали високого рівня посіли: Курахівська гімназія “Престиж”, Степнянська ЗОШ І- ІІІ ст., Красногорівська школа №2 та Курахівська школа №1. Останні позиції у Мар’їнської ЗОШ І-ІІІ ст. №2, Георгіївської, Єлизаветівської, Павлівської шкіл.DSCN2016

Людмила Зайцева відмітила, що у новому навчальному році перед педагогами стоїть завдання професійного переформатування, оновлення підходів до викладання навчальних предметів, створення сайтів методичних об’єднань вчителів, що дозволить розповсюджувати перспективний педагогічний досвід.

За словами начальника відділу освіти, увчителі і вихователі нашого району досягли неабияких результатів у конкурсах професійної майстерності. Переможцем ІІ обласного туру Всеукраїнського конкурсу “В DSCN2051 читель року – 2017″ стала Катерина Горячева, вчитель музичного мистецтва Костянтинівської школи, до нагороди нагрудним знаком “Відмінник освіти” представлена Тамара Ломанцева, директор районної станції юнних натуралістів.

Обговорювалися на конференції робота позашкільних закладів району, шкільних бібліотек, компьютерізації шкіл, створення шкільних сайтів, запровадження в районі інклюзивної освіти, соціальний захист учнів. Керівник профспілки працівників освіти району Лариса Маврова поділилася з колегами планами роботи у  цьому навчальному році.

– Наші діти гідні навчатися в обладнаних сучасною технікою класах, під товариським поглядом кваліфікованого вчителя. Зробимо все для того, щоб наш район пишався знаннями та досягеннями своїх учнів, створимо умови для кожного отримати якісну освіту. Основне наше завдання виховати критично і творчо мислячих активних громадян, які у майбутньому сприятимуть процвітанню нашого регіону і країни вцілому, – підсумувала Людмила Зайцева.

DSCN2025