3 жовтня 2017 року Верховна Рада проголосувала за прийняття законопроекту № 6614 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», що передбачає підвищення та осучаснення пенсій з 1 жовтня 2017 року.
Перш за все пенсійна реформа забезпечить єдині принципи обчислення пенсій та усуне різницю в розмірах пенсій, призначених в різні роки. Зокрема, законом передбачено:
З 1 січня 2018 року пропонуються встановити такі правила:
Пенсія за віком у 60 років
Пенсія за віком у 60 років буде призначатися за наявності страхового стажу 25 років. Кожні 12 місяців вимога до розміру страхового стажу буде збільшуватися на один рік, і в 2028 році, аби отримати пенсію за віком, необхідно буде мати 35 років страхового стажу.
Якщо в 60-річної особи не буде зазначеної тривалості страхового стажу, вона має право обрати: допрацювати необхідну кількість років або придбати необхідну тривалість страхового стажу для призначення пенсії у віці від 60 до 63 років. Ці правила діятимуть з урахуванням перехідного періоду підвищення пенсійного віку жінкам.
Пенсія за віком у 63 років
У 63 роки пенсія за віком як для чоловіків, так і жінок призначатиметься в разі наявності страхового стажу тривалістю від 15 до 25 років. Кожні 12 місяців вимога до кількості страхового стажу збільшуватиметься на один рік до досягнення в 2028 році 25-35 років страхового стажу.
Якщо в 63-річної особи не буде зазначеної тривалості страхового стажу, вона має право обрати: допрацювати необхідну кількість років або придбати необхідну тривалість страхового стажу для призначення пенсії у віці від 63 до 65 років.
Пенсія за віком у 65 років
Починаючи з 1 січня 2019 року особам, у яких страховий стаж буде 15 років, матимуть право на призначення державної соціальної допомоги після досягнення 65 років за сукупним доходом сім’ї.
Водночас закон встановлює:
Передбачається автоматичний перерахунок пенсій.
Для того щоб збалансувати бюджет Пенсійного фонду, пропонується звільнити пенсійну систему від невластивих видатків. Певні виплати, які нині здійснює Пенсійний фонд за рахунок надходжень від ЄСВ, будуть здійснюватись з інших джерел, зокрема з Державного бюджету.
Враховано пропозиції, схвалені постановою Верховної Ради за результатами розгляду законопроекту в першому читанні. Зокрема, збережено:
Важливо!
Перерахування пенсій здійснюється в автоматичному режимі. Звертатись до Пенсійного фонду для отримання грошових виплат не потрібно.
Пенсіонери, які вже з 4 жовтня до набрання чинності закону отримали пенсію в старому розмірі, одержать відповідну доплату за окремою відомістю до закінчення виплатного періоду в жовтні, тобто до 25 жовтня.
За інформацією управління Пенсійного фонду України
в Марʼїнському районі Донецької області