Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

Підтримка на період карантину сімей фізичних осіб-підприємців, які мають дітей віком до 10-ти років

З метою забезпечення додаткових соціальних гарантій на період карантину для фізичних осіб-підприємців, які мають дітей, Урядом було прийнято постанову від 22.04.2020 № 329 «Деякі питання соціальної підтримки сімей з дітьми», якою було запроваджено допомогу на дітей фізичним особам-підприємцям, які належать до першої та другої групи платників єдиного податку, і сплатили єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за усі місяці 2019 року або протягом усіх місяців 2019 року після державної реєстрації фізичної особи-підприємця.

1 червня 2020 року Кабінетом Міністрів України постановою № 432 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р.
№ 848 і від 22 квітня 2020 року № 329» (далі – Постанова) внесені зміни до Порядку виплати допомоги на дітей фізичним особам-підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку, зокрема було розширено коло фізичних осіб-підприємців, які мають право на призначення зазначеної допомоги на дітей.

Згідно Постанови, право на призначення допомоги на дітей відтепер також мають фізичні особи-підприємці які:

  • зареєструвалися у січні-березні 2020 року;
  • отримують пенсію за віком;
  • є особами з інвалідністю;
  • досягли віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу та звільнені від сплати за себе єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

При цьому зазначеними категоріями фізичних осіб-підприємців не подається довідка з Пенсійного фонду України про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7).

Також право на допомогу мають фізичні особи – підприємці, які до березня 2020 р. (включно) перейшли на спрощену систему оподаткування та обрали першу або другу групу платників єдиного податку.

Допомога на дітей фізичним особам-підприємцям вищезазначеної в Постанові  категорії, у разі їх звернення за призначенням допомоги у травні-червні 2020 року, призначатиметься та виплачуватиметься з травня місяця 2020 року.

У зв’язку з прийнятими змінами форма заяви на призначення допомоги на дітей фізичним особам-підприємцям викладена в новій редакції.

Документи на призначення допомоги на дітей можна подати як в паперовому, так і в електронному вигляді.

Для оформлення допомоги на дітей онлайн можливо скориставшись сервісом на офіційному сайті Мінсоцполітики у розділі Е-сервіси чи Єдиним порталом державних послуг «Дія» або перейти за посилання на стартову сторінку системи надання послуги з призначення допомоги – https://dopomoga2fop.ioc.gov.ua

За більш детальною інформацією просимо звертатися на «гарячу лінію» управління соціального захисту населення Мар’їнської райдержадміністрації за телефоном 066-808-27-24.