Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

Попередження отруєння та загибелі бджіл

Управління фітосанітарної безпеки Держпродспоживслужби в Донецькій області нагадує про проведення організаційних заходів у зв’язку  із попередженням і недопущенням отруєння та загибелі бджіл в результаті обробки посівів сільськогосподарських рослин пестицидами та попереджає про посилення контролю за додержанням вимог статті 37 Закону України «Про бджільництво», відповідно до якої  фізичні та юридичні особи зобов’язані  не пізніше, ніж за три доби до початку обробки через засоби масової інформації попередити про це пасічників, пасіки, яких  розташовані на відстані до 10 км від оброблених площ. При цьому необхідно повідомити дату обробки, назву препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату, вказати час ізоляції бджіл. Обробки проводять у період  відсутності льоту бджіл у ранкові або вечірні години.

Відповідно до статті 38 Закону України «Про бджільництво»  порушення законодавства в галузі бджільництва тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну  відповідальність згідно з Законом України.

Зокрема відповідальність за порушення законодавства у галузі бджільництва несуть особи, винні у неповідомленні (приховуванні) або наданні недостовірної інформації про виникнення загрози бджолам при застосуванні засобів захисту рослин.

Відповідно до статті 20 Закону України «Про пестициди і агрохімікати»  порушення законодавства тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну  відповідальність згідно з чинним законодавством.

Зокрема відповідальність несуть особи винні у:

– приховуванні або наданні не достовірної інформації, що могло спричинити або спричинило загрозу життю та здоров’ю людини, а також майну і навколишньому середовищу;

– застосуванні пестицидів, агрохімікатів, технічних засобів, які не пройшли державних випробувань, реєстрації, перереєстрації;

–  невиконанні законних вимог посадових осіб, які здійснюють державний нагляд і контроль;

–  використанні завідомо фальсифікованих пестицидів і агрохімікатів.